Zwolniony szef firmy, która stworzyła Chat GPT, przeszedł do Microsoftu

Oskar NawalanyOskar Nawalany

opublikowano: 2023-11-20 11:42

Sam Altman, współzałożyciel OpenAI, dołączył do Microsoftu, aby kierować działaniami związanymi ze sztuczną inteligencją. Decyzja ta jest wynikiem zastąpienia Altmana przez byłego dyrektora generalnego Twitcha – podaje agencja Bloomberg.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Nowy wewnętrzny zespół ds. sztucznej inteligencji w Microsofcie będzie prowadzony przez Altmana i Grega Brockmana, innego współzałożyciela OpenAI. Microsoft deklaruje kontynuację współpracy z OpenAI i wyraża entuzjazm związany z nowym dyrektorem generalnym tej firmy, Emmettem Shearem.

Wprowadzenie tych zmian stanowi punkt zwrotny w kontrowersyjnych następstwach zwolnienia Altmana. Zaniepokojenie inwestorów wywołane zamieszaniem może również wpłynąć na największą inwestycję Microsoftu w OpenAI o wartości 13 mld USD.

Jak informują osoby dobrze zorientowane w tej sprawie, podczas negocjacji powrotu Altman postawił kilka warunków, w tym zmiany w zarządzaniu OpenAI, usunięcie zarządu i wydanie oświadczenia, które by go rozgrzeszało z popełnionych błędów. Niektórzy twierdzą, że zarząd ostatecznie nie zgodził się na te warunki, co skłoniło Altmana do odejścia, a zarząd rozpoczął wtedy poszukiwania nowego dyrektora generalnego.

Previous Article

WIG pobił rekord wszech czasów

Next Article

Poprawia się kondycja tajwańskiego eksportu. Kluczowe znaczenie odgrywają Chiny

You might be interested in …