Zarząd Rafako zamierza złożyć wniosek o upadłość

Zarząd Rafako podjął decyzję o zamiarze złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości.

Władze spółki uznały, że stała się ona niewypłacalna w momencie otrzymania od Taurona Wytwarzanie wezwania do zapłaty kar umownych i odszkodowań na łączną kwotę 1,31 mld zł.

Zobacz także

Wezwanie, które dotyczyło też Mostostalu Warszawa, związane było z kontraktem na budowę bloku energetycznego w Jaworznie.

Rafako kwestionuje roszczenia Taurona, ale zarząd uważa, że doręczenie wezwania “istotnie i negatywnie wpływa, a co najmniej może wpłynąć, na sytuację faktyczną i otoczenie Emitenta”.

Jak dodano, kluczowe dla kontynuacji działalności będą: znalezienie inwestora, który odkupi akcje od PBG i Multaros Trading oraz udzieli finansowania, zawarcie ugód i porozumień z kontrahentami, realizacja zawartego postępowania restrukturyzacyjnego i znalezienie źródeł finansowania dla realizacji nowych kontraktów.

© ℗

Previous Article

PragmaGO rozpoczęła zapisy na obligacje

Next Article

Bitcoin powyżej 18000 USD, najdroższy od miesiąca

You might be interested in …

Szef Fed ma COVID-19

Jerome Powell zaraził się COVID-19. Objawy są łagodne, poinformowała Rezerwa Federalna (Fed). Powell stosuje się do zaleceń, izolował się i pracuje zdalnie z domu. Szef Fed jest zaszczepiony przeciwko COVID-19, także dawkami przypominającymi, poinformował bank centralny […]

Citigroup zapowiada koniec rajdu na akcjach technologicznych

Obecne pozycjonowanie inwestorów sugeruje, że należy liczyć się z realizacją zysków, która przerwie rajd w segmencie spółek technologicznych, ostrzegają stratedzy Citigroup. Ramin Talaie/Bloomberg W tym roku segment technologiczny wzrósł już o 31 proc., notując jeden z najbardziej spektakularnych […]