Xiaomi odnotowało lepszy niż prognozowano zysk. Ambitne plany chińskiego giganta

Xiaomi odnotowało lepszy niż oczekiwano kwartalny zysk po obniżkach kosztów, a nowe smartfony klasy premium pomogły marżom – podaje agencja Bloomberg.

fot. Bloomberg

Dochód netto Xiaomi wyniósł 4,2 miliarda juanów (596 mln USD) w marcowym kwartale. Przekroczyło to średnią szacunkową na poziomie 2,5 mld CNY, po tym jak Xiaomi zaksięgowało duży jednorazowy zysk z inwestycji. Przychody w wysokości 59,5 mld CNY również przewyższyły średnią prognozę 58,8 mld CNY w tym samym okresie.

Xiaomi jest w trakcie kapitałochłonnej transformacji, którą współzałożyciel i prezes Lei Jun nazwał swoim ostatnim dużym przedsięwzięciem – chodzi o zostanie poważnym graczem na rynku pojazdów elektrycznych. Firma, najbardziej znana z bardzo niskich marż zysku na smartfonach o wysokiej specyfikacji, zamierza zainwestować w ten projekt znaczną ilość czasu i pieniędzy.

Spadek dostaw telefonów Xiaomi

Aby utrzymać nacisk na pojazdy elektryczne, który zwróciłby się po latach, firma musi polegać na swojej tradycyjnej branży elektroniki użytkowej i usług online, która mocno ucierpiała w wyniku spowolnienia gospodarczego w Chinach. Dwucyfrowe spadki na globalnym rynku smartfonów jeszcze się nie skończyły, ponieważ najnowsze dane IDC pokazują 23,5-procentowy spadek dostaw telefonów Xiaomi w pierwszym kwartale.

© ℗

Podpis: ON, Bloomberg

Previous Article

GUS: firmy odczuwają niedostateczny popyt na swoje wyroby i usługi

Next Article

Źródło PAP: opłaty dla firm związane z jednorazowym plastikiem będą niższe

You might be interested in …

CBBI: gospodarka Chin prawdopodobnie zmniejszyła się w IV kwartale

Dane o chińskich sektorach przemysłu, usług i nieruchomości pogorszyły się w minionym kwartale głównie z powodu problemów z COVID-19, co może sygnalizować spadek PKB, informuje Bloomberg powołując się raport China Beige Book International (CBBI). Wskaźniki zysków, sprzedaży i zatrudnienia firm przemysłowych […]