Wzrósł import węgla energetycznego w Indiach

W ubiegłym roku odnotowano znaczący wzrost importu węgla w Indiach. Chodzi głównie o surowiec wykorzystywany w energetyce i ciepłownictwie, informuje Reuters.

Bloomberg

Według rządowych danych w 2022 r. import tzw. węgla energetycznego w indyjskiej gospodarce zwiększył się o 14,7 proc. osiągając poziom 161,18 mln ton. Z kolei symbolicznie, bo o zaledwie 0,8 proc. wzrosły dostawy węgla koksowego osiągając pułap 56,1 mln ton, który wykorzystywany jest m.in. do produkcji stali.

Natomiast import koksu ponaftowego, wykorzystywanego głównie przez cementownie, podwoił się do 9,77 mln ton w 2022 r., ponieważ był tańszy w porównaniu z tradycyjnym węglem, którego ceny osiągnęły rekordowy poziom po rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

W ciągu pierwszych 11-tu miesięcy ubiegłego roku import węgla energetycznego przez elektrownie wzrósł o 58,1 proc. do 47,6 mln ton, w porównaniu z tym samym okresem w 2021 r.

© ℗

Previous Article

Światowa gospodarka wciąż zwalnia, choć nastroje są lepsze

Next Article

Niższa rekomendacja, wyższa wycena Budimeksu

You might be interested in …

Amundi: GPW pójdzie w górę po wakacjach

Na dalszy wzrost cen polskich akcji w tempie obserwowanym od października nie ma co liczyć. Rynek czeka teraz okres sporej zmienności. Czas stopniowo budować pozycję pod przyszłe zwyżki. Tak sytuację na GPW ocenia Hubert Kmiecik, […]