Wizz Air przewiózł 30 mln pasażerów na lotnisku w Warszawie

PAP

opublikowano: 2023-11-16 19:25

Linia lotnicza Wizz Air przewiozła 30 mln pasażerów na Lotnisku Chopina w Warszawie – poinformował w czwartek lotniczy przewoźnik.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Przewoźnik poinformował, że rozpoczął swoją działalności na Lotnisku Chopina w 2004 roku.

“Osiągnięcie wyniku 30 milionów pasażerów na Lotnisku Chopina w Warszawie świadczy o naszym niezmiennym zaangażowaniu w działalność na polskim rynku. Jesteśmy dumni, że przez ostatnie 19 lat 30 milionów pasażerów skorzystało z niskokosztowych opcji podróży na trasach z i do Warszawy” – przekazała cytowana w komunikacie, Corporate Communications Manager w Wizz Air Sasha Vislaus.

Wizz Air oferuje z Warszawy w sumie 56 tras do 24 krajów. Lotnisko Chopina jest dla Wizz Air polską bazą operacyjną.

Wizz Air obsługuje flotę ok. 180 samolotów Airbus A320 i A321. Z Polski oferuje trasy do 27 krajów. Przewoźnik jest notowany na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod oznaczeniem WIZZ.

Previous Article

USA nałożyły sankcje, które mają ograniczyć wpływy Rosji na Bałkanach

Next Article

Dorywczy personel ratuje Black Week

You might be interested in …

Nowe granty dla firm z branży HoReCa

Jeden z najbardziej poszkodowanych przez pandemię sektorów otrzyma dofinansowanie z PARP. W puli jest 1,2 mld zł. Przeczytaj artykuł i dowiedz się: Kto może startować w konkursie dotacyjnym Co sfinansują granty Posłuchaj Zostań subskrybentem i […]

Kradzieże coraz większym wyzwaniem dla sprzedawców

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, w pierwszej połowie 2023 r. o 39,1 proc. wzrosła w stosunku do analogicznego okresu minionego roku liczba kradzieży, które klasyfikowane są jako przestępstwo. Mowa tutaj o kwocie szkody […]