Wartość otrzymanej przez Ukrainę pomocy wojskowej to prawie 100 mld USD

PAP

opublikowano: 2023-09-03 15:55

Wartość otrzymanej przez Ukrainę zagranicznej pomocy wojskowej od początku wojny wynosi prawie 100 mld USD – poinformował w niedzielę minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow w wywiadzie dla agencji Ukfrinform. Jak dodał, jest to wartość broni, sprzętu wojskowego i amunicji.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

“Jeśli dziś policzyć i ocenić wszystkie pakiety pomocy, to myślę, że od czasu inwazji (Rosji) na pełną skalę otrzymaliśmy prawie 100 mld dolarów” – powiedział minister. Wskazał, że wartość pomocy otrzymanej tylko od Stanów Zjednoczonych zbliża się już do 60 mld USD.

Na kwotę 100 mld USD składa się wartość broni i różnego rodzaju sprzętu wojskowego, a także amunicji – wyjaśnił Reznikow.

Minister nie skomentował w wywiadzie pogłosek o swojej rychłej dymisji i przejściu na stanowisko ambasadora Ukrainy w Londynie. “Wszystkie decyzje co do ministerstwa obrony i MSZ podejmuje prezydent (Wołodymyr Zełenski) – powiedział Reznikow.

Previous Article

Co roku ponad 8 mln ludzi umiera z powodu palenia tytoniu

Next Article

Kowalski: nie wznowimy importu zbóż z Ukrainy po 15 września

You might be interested in …

Amerykanie pomagają w nielegalnej imigracji do Kanady

Toronto, Ontario, Kanada fot. Christopher Katsarov Luna/Bloomberg Według danych publicznego francuskojęzycznego nadawcy Radio-Canada od początku 2022 r. do Kanady wkroczyło przez nieoficjalne „przejścia” na granicy z USA oraz przyleciało bez wizy prawie 100 tys. osób. […]

Dlaczego płace nagle zwolniły

Niekoniecznie. Przeciętne wynagrodzenie wciąż rośnie szybko i nie wykazuje oznak spowolnienia, ale to w podwyżkach z 2021 i początku 2022 r. mogło być więcej efektów przejściowych, niż się wydawało, i powoli zaczynają one wypadać z […]