W 2023 dochody z turystyki w Grecji będą rekordowe

PAP

opublikowano: 2023-11-21 12:17

Grecja zmierza w kierunku rekordu rocznych dochodów z turystyki; dane za pierwsze dziewięć miesięcy 2023 roku przewyższają nawet te z 2019 roku – napisał we wtorek portal Kathimerini, powołując się na dane Banku Grecji.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Od stycznia do września br. branża odpowiadająca za ponad 18 proc. krajowego PKB odnotowała wpływy na poziomie 17,9 mld euro. W zeszłym roku w tym samym okresie wpływy sektora turystyki wynosiły 15,5 mld euro, a w rekordowym 2019 roku, jeszcze przed początkiem pandemii, było to 16,1 mld euro.

Na dobre wyniki wpłynął przede wszystkim wrzesień, w którym przychody wyniosły 3,2 mld euro, co oznacza wzrost o około 370 mln euro w porównaniu z wrześniem 2019 roku – zauważa Kathimerini.

Turystyka jest jednym z kluczowych sektorów dla rządu Kyriakosa Micotakisa. Przed kilkoma dniami premier powiedział, że celem jego gabinetu jest uczynić Grecję najchętniej wybieranym kierunkiem turystycznym na świecie.

Ocenił również, że bieżące konflikty na Ukrainie czy na Bliskim Wschodzie nie mają wpływu na ten kluczowy sektor greckiej gospodarki, a zmiany klimatu mogą pomóc turystyce poprzez rozszerzenie sezonu wypoczynkowego.

Previous Article

Sytuacja na rynkach 21 listopada – dzisiaj poznamy zapiski Fed

Next Article

Eksperci oczekują szczytu emisji CO2 w Chinach przed 2030 r.

You might be interested in …

Santander wycenia akcję JSW na 15 zł

Powyżej 42 zł sytuuje się średni kurs Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) z ostatniego tygodnia. Tymczasem Paweł Puchalski, analityk biura maklerskiego Santander Bank Polska, wyceniał je do niedawna na 32 zł. Jednak ta rekomendacja właśnie się […]

Wybory możliwe we Wszystkich Świętych

Z zewnątrz nie daje się zaakceptować takiego absurdu, że np. w 2016 Donald Trump w skali państwa przegrał z Hillary Clinton o prawie 2,87 mln głosów (62,98 wobec 65,85), natomiast po zsumowaniu 51 odrębnych głosowań […]