Usługi we Francji odbiły z blisko trzyletniego dołka

Tadeusz Stasiuk

opublikowano: 2023-10-24 10:33

Przedstawiciele francuskiego sektora usług w przeciwieństwie do przemysłu mają pewne powody do optymizmu, notując lekką poprawę aktywności w październiku. Perspektywy do końca roku pozostają jednak „trudne”, informuje Reuters.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Wskaźnik PMI dla francuskiego sektora usług wzrósł w październiku 2023 r. do 46,1 pkt z 44,4 pkt we wrześniu, zdecydowanie przebijając oczekiwana ekonomistów. Mediana ich prognoz wskazywała bowiem na poprawę jedynie do 44,6 pkt. Niemniej jednak, opracowywany przez S&P Global wskaźnik pozostaje w obszarze kurczenia się, a październikowy poziom był drugim najgorszym od prawie trzech lat.

Niepokoić może kolejny spadek nowych zamówień oraz postępujące spowolnienie na rynku pracy.

Sytuacja w usługach i tak wygląda lepiej niż w przypadku przemysłu. Tutaj wskaźnik PMI obniżył swoją wartość w październiku do 42,6 pkt z 44,2 pkt miesiąc wcześniej. To jego najniższy poziom od 41 miesięcy.

Z kolei złożony wskaźnik obejmujący usługi i przemysł wyniósł 45,3 pkt.

Previous Article

CPK zdobył inwestorów

Next Article

Arabia Saudyjska musi wydać setki miliardów dolarów na energię do 2030 r.

You might be interested in …

Narodowe Święto Niepodległości w stolicy i w całym kraju

Uroczystości z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczną się w sobotę rano. Po godzinie 8.00 Andrzej Duda złoży wieńce przed pomnikami Ojców Niepodległości w Warszawie: Wincentego Witosa, Ignacego Jana Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, Wojciecha […]

Zyski Kingfisher zagrożone. Powodem klienci z Polski i Francji

Alicja Skiba [email protected] opublikowano: 2023-09-19 13:30 Kingfisher, właściciel m.in. sieci sklepów budowlanych Castorama, wydał ostrzeżenie o zyskach. Na wyniki spółki ma wpływ polski rynek oraz francuscy konsumenci – przekazał we wtorek Bloomberg. Posłuchaj Zostań subskrybentem i […]