USA: kandydat Republikanów Jim Jordan po raz trzeci przegrał głosowanie na spikera Izby Reprezentantów

PAP

opublikowano: 2023-10-20 19:30

Kandydat Republikanów Jim Jordan po raz trzeci przegrał głosowanie na spikera Izby Reprezentantów, dodatkowo tracąc poparcie swoich partyjnych kolegów. Partia ma teraz zdecydować, czy Jordan pozostanie jej kandydatem.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W trzeciej rundzie Jordan otrzymał jedynie 194 głosy, zaś przeciwko niemu głosowało 25 – o trzech więcej niż dzień wcześniej – polityków jego własnej partii, którzy poparli innych kandydatów.

Najwięcej głosów otrzymał lider będących w mniejszości Demokratów, Hakeem Jeffries – 210, lecz żaden kandydat nie uzyskał wymaganej większości.

Oznacza to dalszy paraliż prac Kongresu, trwający od usunięcia ze stanowiska spikera izby Kevina McCarthy’ego z inicjatywy ośmiu kongresmenów ze skrajnego skrzydła Partii Republikańskiej przy wsparciu Demokratów.

Jak donosi portal Punchbowl News, klub Republikanów w Izbie jeszcze dziś ma przeprowadzić głosowanie, czy Jordan nadal ma być kandydatem partii na spikera. Wciąż dyskutowana jest też możliwość tymczasowego nadania pełnych uprawnień p.o. spikera Patrickowi McHenry’emu. To umożliwiłoby wznowienie prac legislacyjnych i uchwalenie budżetu oraz pakietów środków na pomoc Ukrainie i Izraelowi.

Previous Article

Nicola Zalewski idzie do sądu. AS Roma wydała oświadczenie ws. afery bukmacherskiej

Next Article

Volkswagen obniża swoje prognozy roczne

You might be interested in …

Sukces Dino kieruje uwagę na wysokie marże w handlu

W ostatnich tygodniach i miesiącach jedną ze spółek o najwyższym wzroście kursu akcji w Europie było polskie Dino – właściciel sieci supermarketów spożywczych. Kapitalizacja Dino przekroczyła już kapitalizację PKO BP, największego polskiego banku. Nie będę […]

Misja dla firm do Brukseli

Przedstawiciele sektora spożywczego mogą poznać kontrahentów podczas specjalnego dwudniowego wydarzenia. Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz Ambasada RP w Brukseli i Rynek Spożywczy MaBru zapraszają polskich przedsiębiorców do udziału w misji gospodarczej pod nazwą […]

Właściciel Biedronki pod cenową presją

Kurs Jeronimo Martins na giełdzie w Lizbonie mocno spadł po wynikach za pierwsze półrocze. Były solidne, ale rynek źle odbiera utrzymującą się presję na marże Przeczytaj artykuł i dowiedz się: jakie wyniki miało w pierwszym […]