UOKiK nałożył karę na Allegro

UOKIK nałożył w sumie 3,97 mln zł kary na Allegro w związku ze stwierdzeniem niedozwolonych klauzul w regulaminie platformy Allegro.pl oraz programu Smart.

“Zgodnie z Decyzją stosowanie przez Allegro PL postanowień, które zostały uznane za niedozwolone postanowienia umowne, polegało na możliwości jednostronnego dokonywania zmian warunków umowy przez Allegro PL w Regulaminie Allegro oraz Regulaminie Smart!. Zgodnie z Decyzją działanie Allegro PL polegało na wykorzystywaniu silniejszej pozycji względem konsumentów poprzez stosowanie we wzorcach umowy niedozwolonych postanowień umownych co w konsekwencji wprowadzało dysproporcję praw i obowiązków na niekorzyść konsumentów” – podało Allegro.

Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte w 2020 r. Allegro zapowiedziało przeanalizowanie decyzji i podjęcie kroków zmierzających do jej uchylenia.

© ℗

Previous Article

Soboń: dzięki zerowemu VAT na żywność w kieszeni polskiej rodziny zostało 518 zł

Next Article

Prezes PGE: spółka potrzebuje się dalej rozwijać i mocniej zapożyczać

You might be interested in …

ADB nieznacznie obniżył prognozy gospodarcze dla Azji

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg opublikowano: 2023-09-20 13:01 Azjatycki Bank Rozwoju, że perspektywy przed azjatyckimi gospodarkami pozostają dosyć stabilne, choć jej wiele zagrożeń, które implikują lekką korektę prognoz. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów […]