Ukraiński szef rady bezpieczeństwa: dzięki F-16 łatwiej wyzwolimy terytoria okupowane przez Rosję

Daniłow powiedział też, że dzięki myśliwcom F-16 łatwiej będzie wyzwolić okupowane przez Rosjan terytoria, przyznał jednak, że trudno jest przewidzieć czas potrzebny na wypędzenie wroga. Podkreślił również, że jakiekolwiek negocjacje w sprawie zawieszenia broni z Rosją są wykluczone, dopóki Moskwa nie zwróci okupowanych ziem, w tym Krymu.

Wskazał również na zamiar kontynuowania ataków na rosyjską infrastrukturę wojskową, przypominając, że Ukraina zawarła nieformalne porozumienie o nieużywaniu broni dostarczanej przez Zachód w atakach na terytorium Rosji. Ostrzegł jednak, że obiekty wokół Moskwy mogą stać się celem dla broni produkowanej w kraju.

“Współczesny Hitler”

Powiedział też, że “Moskwa podporządkowała się Chinom”, oraz próbuje się do nich zbliżyć w celu uzyskania wsparcia dyplomatycznego i gospodarczego. Dodał też, że Moskwa “straciła swoją niezależność i teraz musi polegać na krajach takich jak Chiny, Korea Północna i Iran”

“Współczesny Hitler, który nazywa się Putin, zabił 500 naszych dzieci” – powiedział też Ołeksij Daniłow.

Rozwiał też – w ocenie reportera Kyodo – obawy, że międzynarodowa uwaga i wsparcie dla Ukrainy osłabną w związku z eskalacją konfliktu między Izraelem a Hamasem: “Nasze kontakty ze Stanami Zjednoczonymi i Europą nie stały się przez to słabsze. Współpraca trwa i każdego dnia otrzymujemy pomoc” – podkreślił.

Previous Article

Ukraina: największe w historii rozminowywanie. Projektem pokieruje chorwacka firma

Next Article

Prezes PFR: ostatnie lata wymagały nadzwyczajnych środków

You might be interested in …