Ukraiński minister energetyki: mamy dość zasobów energetycznych, by przetrwać zimę

PAP

opublikowano: 2023-11-12 12:21

Ukraina będzie mieć dość zasobów energetycznych, by przetrwać nadchodzącą zimę, ale spodziewane nasilenie rosyjskich ataków może zakłócić dostawy – oznajmił minister energetyki Ukrainy Herman Hałuszczenko w sobotę wieczorem w telewizji.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

„Starczy nam zasobów energetycznych, pod tym względem jesteśmy spokojni. Pytanie, na ile przyszłe ataki mogą wpłynąć na dostawy” – powiedział minister.

Ukraińskie władze informowały w środę, że w ciągu ostatnich kilku tygodni siły rosyjskie atakowały ukraińską infrastrukturę 60 razy, co budzi obawy, że Moskwa już zaczęła niszczyć infrastrukturę energetyczną przed drugą zimą wojny.

Zeszłej zimy tysiące rosyjskich rakiet i dronów zaatakowały infrastrukturę energetyczną Ukrainy, powodując przerwy w dostawach prądu.

Według Hałuszczenki Rosja wznowi zmasowane ataki dronowe i rakietowe na infrastrukturę energetyczną, gdy temperatury spadną poniżej zera. „Niska temperatura oczywiście zwiększa szkody. Już jakikolwiek spadek poniżej zera podnosi ryzyko” – powiedział minister.

Jest wyjątkowo ciepło na Ukrainie jak na tę porę roku, ale w przyszłym tygodniu spodziewane są spadki poniżej zera w Kijowie i innych miejscach.

Previous Article

„Washington Post”: atak na Nord Stream koordynował ukraiński oficer

Next Article

Zielona transformacja coraz mniej realna. Życie zweryfikowało plany UE

You might be interested in …

Zyski Toyoty w trzecim kwartale wzrósł o 22 proc.

MACIEJ LUBCZYNSKI Globalni producenci samochodów zostali dotknięci zarówno niedoborem półprzewodników, jak i rosnącymi kosztami, co dodatkowo komplikuje sytuację firm próbujących poradzić sobie z trudną zmianą na pojazdy elektryczne i ostrą konkurencją ze strony nowicjuszy. Toyota […]