Tusk: resort przemysłu będzie się koncentrował na problemach górnictwa i Śląska

“Dla mnie najważniejsze było, żeby ministerstwo skoncentrowało się na tych najbardziej palących problemach dotyczących kopalni, górnictwa i Śląska jako całości” – mówił w piątek w Sejmie lider PO, kandydat na premiera koalicji KO Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy, Donald Tusk.

“Intencja, żeby ministerstwo przemysłu było w Katowicach, wynika z głębokiego przekonania, że Śląsk to są wszystkie nadzieje i wszystkie zagrożenia, które trzeba traktować interdyscyplinarnie” – wyjaśnił.

Podczas piątkowej konferencji Tusk zapowiedział, że w Katowicach powstanie Ministerstwo Przemysłu. Jak mówił – prof. Marzena Czarnecka jest odpowiedzialna za skonstruowanie tego (resortu) przemysłu. “To było moje zobowiązanie, nasze zobowiązanie i zostanie wypełnione” – zapewnił.

Tusk zaznaczył, że nie trzeba zmieniać ustaw, by mogło powstać Ministerstwo Przemysłu. Zwrócił uwagę, że “pani minister (…) będzie miała od pierwszego dnia bardzo dużo roboty związanych choćby z węglem i jej pierwszym zadaniem będzie przygotowanie regularnego ministerstwa, i ono będzie w Katowicach, a pani minister, jako minister konstytucyjny, zacznie pracę od pierwszego dnia” – mówił.

Previous Article

Strateg Bank of America prognozuje trudny pierwszy kwartał 2024 roku rynku akcji

Next Article

Nowe ministerstwo z siedzibą w Katowicach. Tusk przedstawił nazwisko ministra

You might be interested in …

Rajd cen kukurydzy

Materiał zewnętrzny opublikowano: dzisiaj, 21-06-2023, 11:23 Posłuchaj Notowania kukurydzy kontynuują zwyżki z poprzednich tygodni. Obecnie ruch w górę przyspieszył, a dzisiejsza sesja rozpoczęła się od luki wzrostowej – w rezultacie, notowania kukurydzy w Stanach Zjednoczonych znajdują się już w okolicach 6,50-6,60 USD […]