Turcy wcześniej przejdą na emeryturę

Turecki rząd planuje przeznaczać co najmniej 13 mld USD rocznie na program oferujący milionom obywateli przejście na wcześniejszą emeryturę, pisze Bloomberg.

Zgodnie z informacjami przekazanymi agencji Bloomberg przez osobę zaznajomioną ze sprawą, która prosiła o nieujawnianie tożsamości, w pierwszym roku działalności projekt kosztować ma turecki skarb państwa około 250 miliardów lirów (13,4 mld USD).

W kolejnych latach ta kwota ma jeszcze wzrosnąć, ponieważ według szacunkowych danych liczba Turków, którzy zdecydują się na wcześniejszą emeryturę urośnie nawet do 5 mln.

Dla obozu rządzącego uruchomienie projektu jest jednak priorytetem. Ma on bowiem stać się jednym z kluczowym elementów kampanii przed zaplanowanymi na 2023 rok wyborami parlamentarnymi.

© ℗

Previous Article

Wall Street walczy o zamknięcie roku w byczych nastrojach

Next Article

Dwie spółki pod szczególną ochroną. Znalazły się na specjalnej liście

You might be interested in …

Notowania złota najwyżej od końca kwietnia

Według Dow Jones Market Data kontrakty terminowe na złoto osiągnęły w piątek tak zwany „złoty krzyż”, a najbardziej aktywny kontrakt zakończył sesję powyżej 1900 USD za uncję po raz pierwszy od końca kwietnia. Bloomberg Creative Photos Notowania złota wzrosły w piątek […]

Rentowności powyżej 4,00 proc.

Flaga USA Fot. Paul Weaver/Unsplash Po “jastrzębich” komentarzach Neel’a Kashkari’ego z FED, który nie odrzucił możliwości poparcia wniosku o podwyżkę stóp o 50 punktów baz. w marcu i dał do zrozumienia, że ich docelowy poziom […]