Szef dyplomacji Borrell: zmasowane ataki rakietowe Rosji na Ukrainę to zbrodnia wojenna

Piątkowe zmasowane ataki rakietowe Rosji na Ukrainę to zbrodnia wojenna i barbarzyństwo – oświadczył szef dyplomacji UE Josep Borrell. W piątek rano Rosja zaatakowała Ukrainę, używając do tego 76 pocisków, odpalanych z samolotów i okrętów na Morzu Czarnym. Uderzenia wymierzone były przede wszystkim w infrastrukturę energetyczną i ciepłowniczą.

POOL / Reuters / Forum

“Dzisiejsze zmasowane ataki rakietowe Rosji na Ukrainę, oprócz trwającego codziennie ostrzału ludności cywilnej i infrastruktury cywilnej, są kolejnym przykładem masowego terroru Kremla” – podkreślił Borrell w wydanym oświadczeniu.

“Te okrutne, nieludzkie ataki mają na celu zwiększenie cierpienia i pozbawienie ludności ukraińskiej, ale także szpitali, służb ratunkowych i innych krytycznych służb elektryczności, ogrzewania i wody. Te bombardowania stanowią zbrodnie wojenne i są barbarzyństwem. Wszyscy odpowiedzialni za nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności” – zapowiedział Hiszpan.

Zadeklarował, że Unia Europejska stoi u boku Ukrainy i będzie ją wspierać tak długo i w takim zakresie, jak będzie to konieczne.

© ℗

Podpis: PAP

Previous Article

Rynek kasowy w cieniu kontraktów na WIG20

Next Article

Via Carpatia – powstaje kluczowa inwestycja dla wschodniej flanki NATO

You might be interested in …

Rubel najmocniejszy od ponad dwóch tygodni

opublikowano: 2023-08-18 12:29 Rosyjski rubel zaczął tydzień najniższą wartością od napaści Rosji na Ukrainę, a kończy największą od ponad dwóch tygodni, informuje Reuters. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl Rubel […]

PiS planuje przenieść wojewodów z MSWiA do KPRM

PAP opublikowano: 2023-09-10 13:55 Wojewodowie spod nadzoru Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przejdą pod bezpośredni nadzór premiera w ramach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – zapowiada Prawo i Sprawiedliwość w programie wyborczym do 2031 roku, czyli na […]