Świąteczne zamieszanie w Biedronce. Sieć wydała komunikat

Biedronka – gazetka pieczywo chrupkie

Z informacji przekazanej przez portugalską sieć sklepów Biedronka wynika, że z oferty wycofana została partia produktu: pieczywo chrupkie żytnie Pano, masa netto 200 g o numerze 07.2023/22AM20K2 i terminie trwałości: 07.2023. Pieczywo zostało wycofane ze sklepów ze względu na stwierdzenie w nim podwyższonej zawartości akryloamidów. Osoby, które je zakupiły, proszone są o jego wyrzucenie lub zwrot do najbliższego sklepu, w którym został kupiony.

Biedronka – komunikat dla klientów

Firma Tovago sp. z o.o informuje, że wszystkim konsumentom, którzy zwrócą produkt wraz z opakowaniem (konieczne do identyfikacji daty przydatności produktu) zostanie zwrócony koszt nabycia produktu.

Producent zapewnia, że wycofanie produktu następuje ze względu na “dbałość o najwyższe standardy bezpieczeństwa produktów” i “ma na celu wyeliminowanie ryzyka spożycia niezgodnego produktu przez konsumentów”.

Akrylamid w żywności – co to

Produkty spożywcze zawierające duże ilości akrylamidu (akryloamidu) niekorzystnie wpływają na pracę serca, przyczyniają się do rozwoju miażdżycy oraz choroby wieńcowej. Akrylamid dostający się do przewodu pokarmowego i krwiobiegu wraz z pożywieniem może powodować zmiany nowotworowe. Jest to również neurotoksyna szkodliwie działająca na układ nerwowy, W 1994 roku akrylamid wpisany został na listę substancji potencjalnie rakotwórczych – stąd pilny komunikat dla klientów Biedronki.

ja

Czytaj też:

Previous Article

Fuzja PKN ORLEN i Lotosu. Saudi Aramco ważnym ogniwem transakcji

Next Article

Lekarz, który przemierzył Europę na wojskowym motocyklu. “14 godzin „w siodle” codziennie”

You might be interested in …