Suwalska strefa ma świetny rok

Aż pięć firm z branży metalowej dostało wsparcie inwestycji, a wszystkich przedsiębiorców przybyło już więcej niż przez cały ubiegły rok.

Jantech to 16. inwestor, który w tym roku dostał decyzję o wsparciu w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (SSSE). Firma zbuduje w Zaściankach w gminie Supraśl w powiecie białostockim fabrykę, w której będzie toczyć elementy metalowe. Wyda 1,068 mln zł i zatrudni jednego pracownika.

– To już piąty przedsiębiorca z branży metalowej, który w tym roku dostał decyzję o wsparciu. Mamy też firmy zajmujące się produkcją łodzi czy producentów chemii gospodarczej. Rozwija się też branża poligraficzna – mówi Leszek Dec, prezes SSSE.

Metalowy rok

Metalowy rok

W tym roku na 16 inwestorów, którzy korzystają ze zwolnień podatkowych w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zarządzanej przez Leszka Deca, pięciu reprezentuje branżę metalową.

Przedsiębiorcy, którzy w tym roku weszli do suwalskiej strefy, zadeklarowali 282,6 mln zł inwestycji.

– Zapowiedzieli też utworzenie 352 miejsc pracy. Tak duża liczba etatów jest coraz rzadziej spotykana. W dobie automatyzacji i robotyzacji produkcji nakłady inwestycyjne są duże, zaś miejsc pracy mało. Przeważnie przy decyzjach które wydawaliśmy do tej pory przedsiębiorcy deklarowali utworzenie 3-4 – mówi Leszek Dec.

W 2022 r. suwalska strefa wydała 13 decyzji, w których firmy obiecały 419,9 mln zł nakładów i 94 miejsca pracy.

– W tej chwili przygotowujemy kolejne decyzje, wpłynęły kolejne wnioski od przedsiębiorców. Mimo sezonu wakacyjnego inwestorzy nie odpoczywają i rozwijają firmy – podsumowuje prezes SSSE.

© ℗

Previous Article

29 firm musi sprawdzić wodę zrzucaną do rzek

Next Article

Nowe firmy jak grzyby po deszczu

You might be interested in …

Mocne przyspieszenie na rynku nowych aut

W styczniu 2023 r. polskie urzędy komunikacji wydały tablice rejestracyjne dla ponad 35 tys. nowych samochodów osobowych, o 21 proc. więcej niż w styczniu 2022 r. Czy to oznacza wyczekiwane odbicie? — Wyższa niż przed […]