Superfund TFI znalazło nowego prezesa

Paweł Karczewski zostanie nowym prezesem Superfund TFI.

Przez ostatnich siedem lat menedżer związany był z Quercus TFI, gdzie był dyrektorem ds. sprzedaży instytucjonalnej. Wcześniej był związany z DB Securities.

Od 9 stycznia Paweł Karczewski będzie członkiem zarządu Superfund TFI i przez trzy miesiące będzie przejmował obowiązki – od kwietnia będzie prezesem.

W październiku 2022 r. doszło do zmian w zarządzie towarzystwa – wieloletni prezes Paweł Grubiak najpierw został wysłany na przymusowy urlop, a później stracił stanowisko. Związane to było z dochodzeniem prowadzonym przez pracowników austriackiego właściciela – Superfund AG. Podejrzewano nieprawidłowości. Wyników audytu nie ujawniono. Według danych serwisu analizy.pl, na koniec listopada 2022 r. towarzystwo zarządzało aktywami o wartości około 450 mln zł.

© ℗

Previous Article

e-petrol.pl: możliwe podwyżki cen paliw w pierwszych dniach stycznia

Next Article

Postanowienia noworoczne szefa. Sukces tkwi w zespole

You might be interested in …

Mapa GPW: Scope, Vistal, Będzin, Kruk i 4mass w centrum uwagi

Notowania Scope Fluidicsa spadły po zapowiedzi sprzedaży 5,36 proc. akcji w ABB przez Total FIZ (główny akcjonariusz) i Szymona Rutę (wiceprezes). Nieco mniejsze emocje towarzyszą notowaniom Molecure’a – spółka przedstawiła aktualizację strategii. Symbolicznie zmienia się […]

Vodafone zwolni ponad 10 tys. pracowników

Nowa zarządzająca Vodafone, Margherita Della Valle, przekazała, że firma zwolni 11 tys. pracowników w ciągu trzech lat. Celem jest redukcja kosztów grupy telekomunikacyjnej, która prognozuje spadek wolnych przepływów pieniężnych w tym roku o 1,5 mld EUR – podaje agencja Reuters. […]