Subway może być sprzedany

Subway, znana sieć fastfoodowych barów z przekąskami może zostać sprzedana. Potencjalna transakcja może wyceniać amerykańską firmę na ponad 10 mld USD, informuje Bloomberg.

Michael Nagle/Bloomberg

Agencja podała, że franczyzowa sieć specjalizująca się w kanapkach bada potencjalne opcje, w tym związane ze sprzedażą swojego biznesu. Proces znajduje się na bardzo wczesnym etapie. Źródła Bloomberga podkreślają, że Subway od dłuższego czasu jest atrakcyjnym celem dla firm z obszaru private equity. Stanowić może też łakomy kąsek dla branżowych konkurentów.

Dysponując siecią około 37 tys. lokali w ponad 100 krajach jest jednym z największych graczy w segmencie restauracji szybkiej obsługi. Subway obecny jest na rynku od 1965 r. i posiada swoje bary również w Polsce.

Na rodzimym, amerykańskim rynku, posiadając ponad 20 tys. lokali przewyższa nawet popularnego McDonalda.

© ℗

Previous Article

MSA rekrutuje w Warszawie

Next Article

Gwiazda Deadpoola może wzbogacić się na biznesie komórkowym

You might be interested in …

Jak nie dać się nabrać na fałszywe e-sklepy

Rośnie liczba przestępstw, których ofiarami padają konsumenci chcący nabyć towary w sieci. Jak kupować online, żeby ograniczyć ryzyko oszustwa? Przeczytaj artykuł i dowiedz się: Jak nie dać się oszukać przestępcom w Internecie? Na co zwracać […]

Trójmiasto płynie pod prąd

Nad Bałtykiem sprzedają się coraz większe nieruchomości. To odwrotnie niż np. w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Ponad 40 proc. osób, które w 2022 r. planowały zakup mieszkania w Trójmieście, skłaniało się ku dwóm pokojom — wynika z […]