Strateg Morgan Stanley nadal sceptyczny odnośnie rynku akcji

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

opublikowano: 2023-09-05 13:14

Michael Wilson, strateg banku Morgan Stanley nadal jest przekonany, że rynek akcji w Stanach Zjednoczonych jest przewartościowany, a oczekiwania inwestorów odnośnie dalszych wzrostów są nadmiernie optymistyczne.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Cytowany przez agencję Bloomberga Wilson powiedział, że głównym czynnikiem, który powinien być budzić ostrożność inwestorów jest przyszły wzrost amerykańskiej gospodarki, który prawdopodobnie będzie rozczarowujący. Działania podjęte przez Rezerwę Federalną już mocno przekładają się na ekonomię, przede wszystkim ograniczając popyt konsumencki czy zapotrzebowanie na finansowanie zewnętrzne.

Przy obecnych cenach rynki oczekują obecnie znaczącego ponownego przyspieszenia wzrostu, co w mojej opinii, jest mało prawdopodobne w tym roku, szczególnie dla konsumentów – stwierdził Wilson. Strateg podkreślił, że potencjalnie słabsze dane z września i października nie są uwzględniane w przypadku wielu akcji i oczekiwań.

Wilson znany jest jako jeden z najbardziej niedźwiedzich strategów. Od dłuższego już czasu ostrzega inwestorów przez głębszą korektą na giełdach.

Twierdzi, że „stan zagrożenia” na rynkach będzie trwał przez jesień i potencjalnie zimę.

Strateg wskazuje na wybiórczy charakter ostatnich wzrostów. Szerokość indeksów S&P 500 i Nasdaq Composite pozostaje słaba, odnosząc się do liczby akcji przyczyniających się do wzrostu, a zyski nie rozprzestrzeniają się na większą liczbę podmiotów.

Wskazał także na osłabienie wydatków na konsumpcję osobistą jako powód, dla którego jego zespół pozostaje sceptyczny co do przyspieszania wzrostu gospodarczego.

Na tym etapie cyklu dane ekonomiczne mogą być sprzeczne i niepewne zarówno dla byków, jak i niedźwiedzi – przestrzegł Wilson.

Previous Article

Mimo recesji i spowolnienia Europa Środkowo-Wschodnia w 2020-2022 rozwijała się szybciej od średniej UE

Next Article

Mocny spadek akcji Manchesteru United wskutek przełomowych informacji

You might be interested in …

Izostal przedstawił rekomendację w sprawie dywidendy

Zarząd Izostalu proponuje wypłatę 0,12 zł dywidendy na akcję z zysku za 2022 r. Do akcjonariuszy miałoby trafić 3,9 mln zł. Proponowany dzień dywidendy to 7 lipca, a wypłaty 21 lipca. Za 2021 r. spółka również wypłaciła 0,12 zł […]

Yellen wierzy w spadek inflacji bez ofiar na rynku pracy w USA

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen podtrzymuje swój optymizm co do amerykańskiej gospodarki. Uważa, że inflacja może spowolnić bez spadku zatrudnienia, nawet jeśli jego wzrost się ochłodzi – przekazał w piątek Bloomberg. Al Drago/Bloomberg “Nasza gospodarka okazała się bardziej […]

Na niebie śladowo Związek Radziecki

Jacek Zalewski [email protected] opublikowano: 2023-08-15 21:39 Defilady wojskowe nie podnoszą poziomu bezpieczeństwa państwa i powodują wyłącznie koszty, ale naturalnie mają wielkie znaczenie wizerunkowo-symboliczne. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl Na […]