Stabilna sytuacja na rynku pracy w Niemczech

W grudniu sytuacja w obszarze bezrobocia w Niemczech pozostawała stabilna, z niewielkim tylko wpływem ze strony wojny na Ukrainie, informuje Reuters.

fot. Stefan Boness/Panos Pictures / Panos Pictures / Forum

Według danych Federalnego Urzędu Pracy, w grudniu 2022 r. liczba osób pozostających bez pracy zmniejszyła się o 13 tys. wyrównana sezonowo do 2,52 mln. Analitycy byli raczej pesymistami i oczekiwali (mediana) wzrostu o 15 tys.

W rezultacie stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie 5,5 proc.

Andrea Nahles, szefowa Urzędu Pracy oceniając dane z rynku pracy stwierdziła, że sytuacja przestawia się stabilnie mimo sporych wyzwań z jakimi mierzono się w zeszłym roku. Wysoka inflacja, niepewność gospodarcza oraz rosyjska inwazja na Ukrainę i fala uchodźców z tego kraju odciskały swoje piętno na rynku pracy – jednak – był to wpływ umiarkowany.

© ℗

Previous Article

Europejskie akcje zwyżkują

Next Article

Dobre otwarcie roku

You might be interested in …

Pożary kosztowały Europę ponad 4 mld EUR

Oskar Nawalany [email protected] opublikowano: 2023-09-04 13:57 W tym roku pożary spowodowały straty na kontynencie europejskim w wysokości około 4,1 mld EUR (4,43 mld USD). Przyczyną były ekstremalne upały, które nawiedziły obszar Morza Śródziemnego od Grecji po […]

Ruchy cen złota pod dyktando sytuacji na USD

Notowania złota rozpoczynają nowy tydzień od delikatnej zwyżki. Ruch ten jest ściśle powiązany ze zmianą notowań amerykańskiego dolara, który obecnie kieruje się w dół, po wyraźnych zwyżkach z poprzedniego tygodnia. W ten sposób, cena złota […]