Spotify wykorzysta sztuczną inteligencję do rekomendacji podcastów i audiobooków

Oskar NawalanyOskar Nawalany

opublikowano: 2023-11-16 12:47

Spotify zdecydował się poszerzyć swoje partnerstwo z Google Cloud, aby wykorzystać duże modele językowe (LLM) oparte na sztucznej inteligencji do personalizacji rekomendacji podcastów i audiobooków. Te modele, takie jak Chat GPT i Google Bard, szkolone są na obszernych zbiorach danych do generowania treści tekstowych i innych. Spotify, który jako pierwszy zastosował sztuczną inteligencję dziesięć lat temu w algorytmach rekomendacji muzycznej, teraz planuje zastosować LLM do obszarów poza muzyką, takich jak podcasty i audiobooki – podaje agencja Reuters.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Partnerstwo z Google pozwoli firmie Spotify na wykorzystanie różnych LLM, takich jak PaLM 2, Codey, Imagen i Chirp, które są przeszkolone w obszarze tekstu, kodu, obrazów, dźwięku i wideo. Spotify dąży do zwiększenia swoich zysków poprzez rozwinięcie oferty formatów generujących przychody, w tym podcastów i audiobooków.

Gustav Söderström, dyrektor ds. produktów i technologii Spotify, podkreślił, że ewolucja technologii firmy idzie w parze z zaangażowaniem Google Cloud w budowanie platformy umożliwiającej działanie produktów i wprowadzanie innowacji przy użyciu generatywnej sztucznej inteligencji.

W ramach poszerzonego partnerstwa z Google Spotify bada również możliwość wykorzystania LLM w celu zapewnienia bezpieczniejszego doświadczenia słuchania oraz identyfikacji potencjalnie szkodliwych treści.

Previous Article

KGHM przedłużył kontrakt z China Minmetals

Next Article

Reuters: Orlen szykuje arbitraż z amerykańskim Venture Global LNG

You might be interested in …

Jak wyróżnić się na tle konkurencji

Co zwiększa konkurencyjność MŚP z sektora przemysłowego? Czy chętnie inwestują w park maszynowy? Ponad 44 proc. przedstawicieli MŚP uważa, że w osiągnięciu przewagi rynkowej najbardziej pomaga wysoka jakość produktów – wynika z badania Siemens Financial Services. Według […]

Podwyżki zatrzęsą nieruchomościami komercyjnymi

Niedostrzegany zazwyczaj wskaźnik inflacji ogólnej HICP, ogłaszany przez Eurostat co roku na początku stycznia, nigdy nie budził takich emocji jak w 2023 r. To na jego podstawie dokonywana jest coroczna waloryzacja czynszów w euro, co […]