Spółka z GPW sprzedał w Chinach… 35 sztuk gry

Kolejnej polskiej grze nie udało się podbić chińskiego rynku. Po nieudanym wejściu “Fishing Clasha” autorstwa Ten Square Games (w latach 2022-2023 spółka zarobiła tam niecałe 5 mln zł, po czym chiński partner wycofał się ze współpracy i od maja tytuł nie jest już dostępny dla chińskich graczy) muru nie przebił “Cooking Simulator”, którego producentem jest Big Cheese Studio.

Jej partner na tamtejszym rynku – Silk Road Games – przekazał, że przez niemal 4 miesiące od wejścia na lokalną platformę sprzedaży (do czego konieczne było przejście długiej procedury i modyfikacje tytułu) znalazło się ledwie 35 osób gotowych do zakupu gry. Przychody przed prowizją partnera, dystrybutora, zwrotami i podatkiem wyniosły… 349 USD.

“Sprzedaż gry na rynku chińskim w opisanym powyżej okresie jest mocno poniżej oczekiwań Zarządu Spółki i nie poskutkowała rozpoznaniem istotnych przychodów z tego tytułu” – podało Big Cheese Studio.

W lipcu krótko przed premierą w Chinach ówczesny prezes BCS Łukasz Dębski był pewien sukcesu.

– Ilość pracy, jaką włożyliśmy w wejście do Chin oraz relacje, które zbudowaliśmy z partnerami daje mi pewność, że to się uda. Dodatkowo, relacje między Steam China a Steam Global – które są oddzielnymi bytami, choć połączonymi wspólną wizją – dają mi poczucie, że wejście na rynek chiński jest ugruntowane – mówił Łukasz Dębski w rozmowie z PB.

Analitycy byli bardziej ostrożni.

– Na pewno jest to informacja pozytywna, trudno ocenić jednak, jak skutecznie gra będzie promowana. Trzeba też pamiętać, że Steam nie jest tak popularny w Chinach, jak w Europie Zachodniej. Rynek chiński jest największy na świecie, ale to oznacza również ogromną konkurencję. Dlatego wyniki polskiej firmy w Chinach są wielką niewiadomą. To nie będzie całkowicie nowa gra na rynku chińskim, ale trudno ocenić, w jakim stopniu została wcześniej skonsumowana – mówił Piotr Poniatowski, analityk BM mBanku.

“Cooking Simulator” to symulator gotowania. Gra miała premierę w 2019 r. na platformie Steam. Jej oceny są pozytywne (84 proc.). Producentem jest Big Cheese Studio, a współwydawcami – BCS oraz PlayWay, który jest też akcjonariuszem BCS. Giełdowa spółka pracuje obecnie nad drugą częścią symulatora.

Previous Article

Zwolnienie szefa OpenAI. Firmę opuścili również trzej polscy badacze

Next Article

Sam Altman mile widziany we Francji. Ministerstwo cyfryzacji zaprosiło byłego szefa AI

You might be interested in …

Złoto jest najtańsze od prawie dwóch tygodni

opublikowano: 2023-08-09 21:05 Notowania złota spadły w środę po raz trzeci w tym tygodniu. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl W przeciwieństwie do poprzednich dwóch sesji notowaniom złota sprzyjała w […]

Złoto drożało na zamknięciu sesji i po podwyżce stóp w USA

Cena złota wzrosła w środę drugą sesję z rzędu i jest ono nadal najdroższe od połowy kwietnia. Notowaniom złota sprzyjało w środę słabnięcie dolara i spadek rentowności obligacji USA. Dodatkowym sprzyjającym czynnikiem była rosnąca niepewność wywołana m.in. oskarżeniem Ukrainy […]