Seria wzrostów amerykańskich indeksów. Amazon ogłosił zwolnienia pracowników

Wiceprzewodniczący ds. nadzoru, Michael Barr, stwierdził, że jego zdaniem Rezerwa Federalna znajduje się na szczycie cyklu podwyżek stóp procentowych lub jest mu bliska. Niemniej jednak szefowa Fed z San Francisco, Mary Daly, oraz prezes Fed z Bostonu, Susan Collins, podkreśliły konieczność zebrania większej ilości dowodów potwierdzających potencjalne osłabienie inflacji.

Dodatkowe napięcia pojawiły się w związku ze spadkiem wartości akcji Applied Materials po opublikowaniu raportu za trzeci kwartał oraz doniesieniach, że Departament Sprawiedliwości USA bada zarzuty naruszenia ograniczeń eksportu do Chin przez tego producenta sprzętu półprzewodnikowego.

Lekkim wsparciem okazał się spadek rentowności 10-letnich obligacji skarbowych, które w trakcie sesji osiągnęły najniższe poziomy od dwóch miesięcy.

Amerykańskie indeksy zanotowały trzeci wzrostowy tydzień z rzędu

Indeksy S&P 500, Nasdaq i Dow Jones odnotowały wzrosty trzeci tydzień z rzędu. Dla S&P i Dow Jones Industrial Average był to najdłuższy okres tygodniowych aprecjacji od lipca. Z kolei dla indeksu Nasdaq stanowiło to najdłuższy okres wzrostów tygodniowych od czerwca.

Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł podczas piątkowej sesji o 2,14 punktu, czyli 0,01 proc., osiągając poziom 34 947,61. Indeks S&P 500 zyskał 5,82 punktu, 0,13 proc., docierając do pułapu 4 514,06, natomiast indeks Nasdaq Composite zaliczył aprecjację o 11,81 punktu, 0,08 proc., kończąc sesję na poziomie 14 125,48.

Amazon ogłosił zwolnienia pracowników wskutek rozwoju sztucznej inteligencji

Wśród 11 głównych sektorów S&P 500 energia odnotowała największy wzrost procentowy, wzrastając o ponad 4 proc., głównie ze względu na wzrost cen ropy naftowej. Zauważalny był również wzrost popularności akcji Amazona, który ogłosił redukcję zatrudnienia w jednostce asystentów głosowych Alexa, uzasadniając to zmianą priorytetów biznesowych i większym naciskiem na generatywną sztuczną inteligencję.

Indeks małych spółek Russell 2000 również zanotował wzrost, prezentując lepsze wyniki niż szersze rynki. Akcje detalistów były aktywnie handlowane, szczególnie po wzroście Ross Stores, firmy specjalizującej się w sprzedaży odzieży i artykułów gospodarstwa domowego po obniżonych cenach, która podniosła prognozę rocznych zysków po przekroczeniu oczekiwań dotyczących sprzedaży i zysków w trzecim kwartale.

Previous Article

Dyrektor generalny firmy OpenAI, odpowiedzialnej za Chat GPT, ustąpi ze stanowiska

Next Article

Polacy stracili hamulce moralne. Kradną w sklepach na potęgę

You might be interested in …

Obawy dotyczące koronawirusa ponownie wracają na tapet

Rynek obawiają się, że zniesienie ograniczeń może doprowadzić do kolejnej fali zachorowań na całym świecie.W związku ze wzrostem liczby odnotowanych przypadków zakażeń wirusem, niektóre kraje zdecydowały się na wprowadzenie ograniczeń dotyczących pasażerów przybywających z Chin. […]

UBS: Szykuje się rajd na srebrze

Spadek obaw o kryzys bankowy negatywnie wpłynął na cenę kruszcu. Wkrótce jednak popyt popchnie ją w kierunku szczytu – uważają stratedzy UBS. Stagnacja kursu surowca i wypłaszczenie relacji ceny złota do srebra, utrzymujące się od połowy kwietnia 2023 […]

Develia chce działać w komitywie

Deweloper szuka partnera do realizacji inwestycji mieszkaniowych w formule joint venture. Może to być inny deweloper, spółdzielnia albo osoba fizyczna. Spółkę interesują zarówno mniejsze podmioty z rozpoczętymi procedurami inwestycyjnymi, które do ich dokończenia potrzebują kapitału i equity […]