SAP planuje redukcję 3 tys. miejsc pracy

SAP, niemiecki dostawca oprogramowania wspierającego zarządzanie planuje zredukować zatrudnienie o ok. 2,5 proc., czyli blisko 3 tys. miejsc pracy i rozważa sprzedaż pozostałych udziałów w spółce Qualtrics International, informuje Bloomberg.

Prezes Christian Klein powiedział, że planowana redukcja zatrudnienia to działanie strategiczne i nie wynika z pogorszenia sytuacji spółki. Wyjaśnił, że celem reorganizacji i zachętą do pozbycia się udziałów w Qualtrics jest chęć skupienia się na największym biznesie SAP, usługach w chmurze. Było to główne źródło przychodów spółki w ubiegłym roku.

Bloomberg zwraca uwagę, że cięcie zatrudnienia w SAP wpisuje się w tendencję widoczną na świecie, gdzie kolejne spółki nowych technologii ogłaszają zwolnienie. Jedną z ostatnich jest amerykański IBM, który w środę zapowiedział redukcję 3,9 tys. miejsc pracy. Wcześniej w tym miesiącu podobne plany ogłosiły m.in. Alphabet, Microsoft i Amazon.com.

© ℗

Previous Article

Rzecznik rządu: nie ma możliwości rozszerzenia kompetencji UE na kwestie związane z lasami

Next Article

Develia sprzedaje biurowiec za 328,6 mln zł. Kurs w górę

You might be interested in …

Wybuchowy koktajl surowcowo-dolarowy się wyczerpuje

W ostatnich kilkunastu miesiącach na rynkach finansowych występowało wyjątkowe zjawisko: równoległe umocnienie dolara i wzrost cen surowców. Ekonomiści Banku Rozliczeń Międzynarodowych twierdzą, że taka kombinacja jest bardzo niekorzystna dla rynków wschodzących (takich krajów jak Polska). […]

XXXII FE: Czesi nie znają polskich marek, ale je… lubią

Bariery mentalne już znikają, ale likwidacja barier infrastrukturalnych może jeszcze bardziej wzmocnić polsko-czeską wymianę handlową, z pożytkiem dla obu stron. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl Czechy są regionalnym […]