Samochód Roku 2023. Konkurs wygrało polskie auto

Konkurencja dla polskiego “elektryka” była spora – do ścisłego finału zakwalifikowano 7 marek: Volkswagena ID.Buzz, Subaru Solterrę, Toyotę bZ4X, Renaulta Austral, Peugeota 408, Kię Niro i Nissana Ariya. Wśród tych modeli były pojazdy elektryczne oraz z napędem spalinowym wspieranym baterią. W konkursie brało udział na początku 27 pojazdów. To już 60. edycja Samochodu Roku 2023.  

Zobacz: Jeep Avenger z elektrycznym napędem – nowy kompaktowy SUV z Polski

Car of the Year – konkurs bez Rosji

Jeepa Avengera wybrało 59 członków jury z 22 krajów. W tym roku z powodu inwazji na Ukrainę wykluczona została Rosja. Eksperci brali pod uwagę nie tylko wygląd zewnętrzny auta, ale też osiągi, spalanie, poziom bezpieczeństwa na drodze, ekologię, przyjemność z jazdy i stosunek jakości do ceny egzemplarza. Jeep – produkowany wyłącznie w Tychach – ma być najczęściej kupowanym samochodem w 2024 roku na świecie. Zadebiutował w październiku ub. r. podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. 

Sprawdź: Wałęsa ma dość PO. Ogłosił, kogo na pewno nie poprze w wyborach 

Cena Jeepa Avengera 

To kompaktowy SUV o docelowym zasięgu elektrycznym wynoszącym 567 kilometrów. Można go nabyć w dwóch wersjach: albo z napędem na przednią oś albo w 4×4. Silnik Jeepa Avengera ma 156 KM. Dostępna będzie opcja z silnikiem spalinowym 1.2 l o mocy 100 koni mechanicznych. Ceny SUV-a w zależności od wersji wyposażenia wahają się między 170 tys. a 205 tys. złotych. 

Czytaj: Inflacja w grudniu spadła

GW 

Previous Article

Amerykańskie akcje z bilansem wzrostowym

Next Article

Rafako wzywa Tauron Wytwarzanie i Tauron PE o zapłatę. Niebagatelna kwota

You might be interested in …

Tusk chce zubożyć samorządy

 Tusk chce natychmiast podwyższyć kwotę wolną od podatku do wysokości 60 tys. zł. Zadziwiające dla mnie jest to że ten wybitny polityk nie rozumie, że przy takiej kwocie wolnej od podatku do ok 5-7 tys. […]

Tak tylko pytam, zresztą bardzo nieśmiało.

Czy prezydęt nie zgłosił nowelizacji ustawy o rosyjskich wpływach ? Czy prezydęt  uprzednio nie podpisał tej ustawy ? Czy MSZ nie pominęło w rozmowie z ambasadorem Rosji tego, że koło Bydgoszczy spadła rosyjska rakieta ? […]