Rzecznik firmy Bloomberg dementuje informacje o planach zakupu

Rzecznik firmy Bloomberg LP, należącej do Michaela Bloomberga, zdementował w niedzielę doniesienia o tym, że jego koncern jest zainteresowany kupnem dziennika “Washington Post” lub wydawnictwa Dow Jones, które wydaje m.in. gazetę “Wall Street Journal”.

Rzecznik Bloomberg LP oświadczył, że firma nie jest zainteresowana przejęciem Dow Jones lub “Washington Post” i nie prowadzi w tej sprawie żadnych rozmów.

W piątek portal Axios, powołując się na anonimowe źródło, poinformował, że Michael Bloomberg, były burmistrz Nowego Jorku i właściciel m.in. agencji Bloomberga, jest zainteresowany kupnem tych podmiotów.

Według portalu Axios Michael Bloomberg miał oceniać, że najlepszym uzupełnieniem jego firmy byłby Dow Jones, który należy do koncernu Ruperta Murdocha News Corp. Jednak gdyby właściciel Amazona Jeff Bezos, do którego należy “Washington Post”, był zainteresowany sprzedażą dziennika, to Bloomberg chętnie go przejmie – przekazał w piątek Reuters.

© ℗

Podpis: PAP

Previous Article

Zachodniopomorskie: Ponad 30 tys. uchodźców z Ukrainy podjęło pracę w regionie

Next Article

UOKiK: nieudany prezent kupiony on-line można zwrócić bezwarunkowo w 14 dni

You might be interested in …

Pracownicy chcą tego, co niezbędne

Badani deklarują, że wystarczają im podstawowe świadczenia. Skąd więc wrażenie, że pracownicy są roszczeniowi? Przeczytaj artykuł i dowiedz się: czy inflacja obniża apetyt na świadczenia dodatkowe jakie benefity są teraz w modzie dlaczego szefowie powinni […]

Rosyjskie władze

PAP opublikowano: 2023-08-27 15:22 Władze w Moskwie “oskubały” zachodnie firmy, które opuszczają Rosję – napisał w weekendowym wydaniu holenderski dziennik “De Telegraaf”. Rosyjscy przedsiębiorcy korzystają na exodusie firm zachodnich – podkreśliła agencja Reutera. Posłuchaj Zostań subskrybentem […]