Ryanair podwyższył prognozę zysku

Największa europejska tania linia lotnicza spodziewa się wyższego zysku w całym roku po udanym ostatnim sezonie podróży świątecznych, informuje Reuters.

Ryanair spodziewa się obecnie 1,325-1,425 mld EUR zysku po opodatkowaniu w roku kończącym się w marcu. Wcześniej prognozował, że wyniesie on 1,0-1,2 mld EUR. Podwyższenie prognozy jest zasługą udanego sezonu świątecznego. Jest oczekiwanie, że irlandzka spółka poinformuje o zysku po opodatkowaniu wysokości ok. 200 mln EUR w kwartale zakończonym w grudniu. Z kolei ostatni kwartał roku rozrachunkowego ma zakończyć stratą, co będzie wynikać m.in. z tego iż Wielkanoc wypada w tym roku w kwietniu.

Reuters przypomina, że Ryanair prognozuje przewiezienie w roku kończącym się w marcu rekordowej liczby 168 mln pasażerów. To 19 mln więcej niż wynosił poprzedni rekord.

© ℗

Podpis: Marek Druś

Previous Article

Skuza: planowany wzrost płac w jednostkach budżetowych w 2023 r. to 7,8 proc.

Next Article

Ropa wyraźnie staniała

You might be interested in …

Nie bójmy się społecznych kosztów inflacji, bójmy się recesji

Adobe Stock Zdaniem eksperta, cywilizacyjnych kosztów wszelkich kryzysów – w tym ostatnich: pandemicznych, wojennego powiązanego z podwyżką surowców energetycznych i inflacyjnego – nie sposób do końca przewidzieć. Można jednak w przybliżeniu określić nastroje społeczne w […]