Ropa zdrożała, wróciły obawy o podaż

opublikowano: 2023-11-20 21:30

Cena ropy wzrosła w poniedziałek, bo rynek oczekuje, że w następny weekend OPEC+ co najmniej przedłuży ograniczenie wydobycia surowca.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Wzrostowi ceny ropy sprzyjał w poniedziałek również spadek wartości dolara, dzięki czemu surowiec był bardziej atrakcyjny dla inwestorów posługujących się umacniającymi się walutami. Popyt na ropę wynika również z rajdu ceny surowców wynikającego z rosnącego przekonania, że banki centralne największych gospodarek nie będą już podwyższać stóp procentowych. Kurs baryłki miał rosnąć również z powodu obaw wywołanych przez porwanie w niedzielę przez partyzantów z Huti na Morzu Czerwonym statku izraelskiego armatora.

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z wygasających w poniedziałek, grudniowych kontraktów, rósł o 2,3 proc. do 77,60 USD. Kurs baryłki ropy z wiodących od jutra, styczniowych kontraktów rósł o 2,4 proc. do 77,83 USD. Na ICE Futures Europe kurs baryłki ropy Brent ze styczniowych kontraktów wzrósł o 2,1 proc. do 82,32 USD.

Previous Article

MAP: zmniejszył się udział inwestorów zagranicznych w zadłużeniu Polski

Next Article

S&P500 wyszedł z obszaru korekty, Nasdaq 100 najwyżej w tym roku

You might be interested in …

Ropa przerwała serię spadków

opublikowano: 2023-10-03 21:33 Ropa zdrożała we wtorek po trzech spadkach kursu z rzędu, które obniżyły cenę baryłki o 4 proc. w przypadku Brent i ponad 5 proc. w przypadku WTI. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego […]

Rekrutacja: czy można pytać o karalność

Justyna Klupa [email protected] opublikowano: 2023-09-26 20:00 Pracodawca może oczekiwać od kandydatów podania informacji o ich kryminalnej przeszłości, ale tylko wtedy, gdy prawo stawia wymóg niekaralności na stanowisku, o które się ubiegają. Przeczytaj artykuł i dowiedz się: […]