Ropa podrożała po dwóch dniach spadków

W czwartek ceny ropy naftowej wzrosły po dwudniowym spadku, kiedy to zarówno odmiana WTI, jak i Brent przecenione zostały o ponad 9 proc.

fot. Anita Pouchard Serra/Bloomberg

Ostatnia przecena wywołana została obawami o przyszłe zapotrzebowanie na surowiec w obliczu pogorszającej się globalnej koniunktury oraz fali infekcji Covid-19 w Chinach.

W czwartek ropa znalazła jednak silne wsparcie w informacjach o awarii jednego z rurociągów i o mniejszym niż oczekiwano tygodniowym wzroście krajowych zapasów surowca w Stanach Zjednoczonych i spadku jej destylatów.

W rezultacie na zamknięciu sesji na NYMEX odmiana WTI w dostawach w lutym rosła o 1,1 proc. zyskując 83 centy do poziomu73,76 USD za baryłkę.

W identycznej skali podrożała odmiana benchmarkowa Brent na ICE Futures Europe, zyskując 85 centów do poziomu 78,69 USD/b.

© ℗

Previous Article

Le Maire: inflacja i finanse publiczne to największe wyzwania

Next Article

Kanada zaskoczyła deficytem w handlu zagranicznym

You might be interested in …

AT w PB odc. 39: Alior, CD Projekt, XTB, Allegro, Orlen

Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarze poświęconym analizie technicznej indeksów i spółek z GPW, który odbędzie się w czwartek, 9 marca, o godz. 10.00. Webinar poprowadzi prof. Krzysztof Borowski, znany i ceniony analityk, wykładowca SGH. Ekspert przeanalizuje wykresy ciekawych jego zdaniem spółek […]

Wzrosty na Wall Street dzięki Big Tech

Dzięki ożywieniu popytu w ostatnich minutach sesji DJIA kończył ją wzrostem o mniej niż 0,1 proc. S&P500 zyskał 0,6 proc., a Nasdaq Composite zwiększył wartość o 1,05 proc. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego oraz […]

Eurobox inwestuje ponad 100 mln zł

opublikowano: 2023-08-16 20:00 Firma z austriackiej grupy dostanie rządowy grant na rozbudowę fabryki w Lublińcu, a już się przygotowuje do kolejnej inwestycji. Przeczytaj tekst i dowiedz się: Jakiej wysokości grant dostanie Eurobox Ile firma inwestuje, ile […]