Ropa najdroższa od listopada

Bloomberg, MD

opublikowano: 2023-09-04 21:07

Cena ropy ustabilizowała się w pobliżu poziomu z listopada ubiegłego roku przy niskim handlu spowodowanym długim weekendem w USA, informuje Bloomberg.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ropa mocno drożała ostatnio w związku z doniesieniami o dalszym ograniczeniu dostaw przez Arabię Saudyjską i Rosję, liderów kartelu OPEC+. Decyzja ma być ogłoszona w nadchodzących dniach.

W poniedziałek podczas branżowej konferencji w Singapurze Ben Luckock, współzarządzający działu handlu ropą w Trafigura Group ostrzegał, że rynek jest podatny na skok ceny ropy. Z kolei Gary Ross, weteran rynku ropy z funduszu hedgingowego Black Gold Investors podkreślał, że oprócz zmniejszonej podaży ropa będzie drożeć z powodu ożywienia w transporcie lotniczym i drogowym w Chinach. Prognozuje, że kurs ropy Brent znajdzie się w przedziale 90-100 USD do końca tego roku.

W poniedziałek ropa WTI z październikowych kontraktów była notowana tylko do 13:30 czasu nowojorskiego. Drożała o 0,5 proc. do 85,97 USD. To ósmy z rzędu wzrost jej ceny. Jest najwyższa od 15 listopada 2022 roku. Ropa Brent notowana na ICE Futures Europe również zdrożała w poniedziałek o 0,5 proc. do 89,00 USD. To czwarta z rzędu zwyżka jej ceny. Jest najdroższa, dla wiodącego kontraktu, od 17 listopada ubiegłego roku.

Previous Article

Badanie: amerykański rynek akcji względnie odporny na wzrost rentowności obligacji

Next Article

Rzecznik rządu: jesteśmy gotowi przedłużyć tarcze antyinflacyjne, jeśli inflacja nie będzie spadać

You might be interested in …

Mapa GPW: PZU, Dino, XTB i Kogeneracja w centrum uwagi

Gwoździem w ból Igły, wałki najeżone kolcami, gwoździe, katy – czyli stalowe noże – to nie wyposażenie sali tortur, lecz narzędzia fizjoterapeutki Klaudii Florczak do walki z bólem i napięciem mięśni. Cierpiących na to pacjentów wciąż przybywa, a powodem jest przede wszystkim […]

Deweloperzy sprzedają coraz więcej lokali

W największych miastach sprzedano w kwietniu najwięcej mieszkań od piętnastu miesięcy. Deweloperzy nie spieszą się jednak z nowymi wprowadzeniami, przez co oferta się kurczy. W kwietniu 2023 r. deweloperzy sprzedali na siedmiu głównych rynkach (Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Trójmiasto, […]