Ropa jest najtańsza od 15 miesięcy

Fala technicznej wyprzedaży przyczyniła się do spadku ceny ropy najniżej od 15 miesięcy. Kurs ropy WTI pierwszy raz od 2021 roku spadł poniżej 70 USD, donosi Bloomberg.

Środowe notowania na rynku ropy toczyły się w otoczeniu awersji do ryzyka. Wywołało je ożywienie obaw o kondycję sektora bankowego spowodowane przez potężną przecenę Credit Suisse, drugiego banku Szwajcarii. Firmy finansowe ponadto próbowały ratować się przed ekspozycją na spadki cen na rynku opcji sprzedając kontrakty na ropę zgodnie ze strategią delta hedging, wskazuje Bloomberg.

fot. Bloomberg

fot. Bloomberg

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z kwietniowych kontraktów spadał o 5,2 proc. do 67,61 USD. Ostatni raz wiodący kontrakt zamknął się poniżej 70 USD w grudniu 2021 roku. Na ICE Futures Europe ropa Brent z majowych kontraktów taniała o 4,9 proc. do 73,69 USD.

© ℗

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Previous Article

Na Wall Street spadki przez Credit Suisse

Next Article

Orlen znacznie obniżył ceny gazu. Spadek aż o 55 procent

You might be interested in …

AxFina chce krzewić technologię w windykacji

Sektor zarządzania wierzytelnościami w Polsce nie należy do najnowocześniejszych. Cyfrowe rozwiązania, które umożliwiają spłatę przeterminowanych długów klientom poprzez aplikację czy platformę, nie stały się jeszcze standardem rynkowym, choć firmy wiele już zrobiły, aby poprawić wewnętrzne […]

Analityk podniósł rekomendację dla spółki Text

opublikowano: 2023-11-14 08:25 Sobiesław Pająk, analityk z DM BOŚ, podniósł do “kupuj” z “trzymaj” rekomendację dla spółki Text. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl Specjalista uznał za przesadzone październikowe spadki […]