Ropa drożała, WTI bliska 90 USD

Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

opublikowano: 2023-10-19 20:52

Czwartkowa sesja na rynku ropy zakończyła się wzrostem notowań surowca. Napięcia geopolityczne napędzają obawy o dostawy, zaś ceny wspierane są spadającą produkcją ze strony aliansu OPEC+.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na finiszu sesji na NYMEX, listopadowe kontrakty terminowe na ropę amerykańskiej odmiany WTI drożały o 1,18 proc. zyskując 1,05 USD, zamykając dzień na poziomie 89,36 USD za baryłkę. Jutro wygasa ta seria kontraktów i zastąpiona zostanie grudniowymi futures.

Z kolei europejski benchmark Brent zakończył czwartek na giełdzie ICE Europe Futures zyskiem rzędu 0,96 proc. drożejąc o 88 centów do poziomu 92,38 USD/b.

Jak podkreślają eksperci z tego rynku, największą obawą jest rozwój wojny między Izraelem a Hamasem, w którą angażuje się Iran przypominając, że mieliśmy już do czynienia z blokadami przez Teheran strategicznej dla transportu ropy Cieśniny Ormuz.

Previous Article

Niemcy nadal handlują rosyjskim LNG

Next Article

Średnia cena ofertowa mieszkania w dużych miastach przekroczyła 13 tys. zł/mkw

You might be interested in …

Cena ropy zaczęła rosnąć

Kurs ropy wzrósł w poniedziałek przerywając serię trzech spadków z rzędu. Przez ostatnie trzy sesje ubiegłego tygodnia ropa Brent staniała o ponad 4 proc., a WTI o 5 proc. W poniedziałek rynek odreagował te spadki. Popytowi sprzyjały […]