Ropa drożała we wtorek

Wtorkowa sesja przyniosła wzrost notowań ropy. Surowiec drożał na fali spekulacji związanych z informacjami o spadku wydobycia w Rosji, co ożywiło obawy, że kończy się okres nadpodaży.

Adobe Stock

Ceny rosły również po doniesieniach, że chińscy decydenci podejmą dalsze działania mające na celu ożywić gospodarkę, która dopadła potężna zadyszka. A to powinno zaowocować wzrostem popytu.

Tymczasem analitycy rządu USA i Standard Chartered prognozują obecnie deficyty podaży w nadchodzących miesiącach w związku z oczekiwaniami, że popyt wzrośnie.

Na zamknięciu wtorkowej sesji na NYMEX, sierpniowe kontrakty na ropę amerykańskiej odmiany WTI zyskiwały 1,4 proc. drożejąc o 1,01 USD o dochodząc do poziomu 74 USD za baryłkę.

Z kolei ropa europejskiej benchmarkowej odmiany Brent na ICE Futures Europe zdrożała o 1 proc., 77 centów do 75,46 USD/b.

© ℗

Previous Article

Wysycha strumień gotówki którym dysponuje Rosja

Next Article

Dobre nastroje na amerykańskich giełdach

You might be interested in …

JSW mocno w górę. Chińczycy wznowią import z Australii?

Notowania JSW pozytywnie zareagowały na spekulacje o planach wznowienia przez Chiny importu węgla z Australii. Walory jastrzębskiej spółki drożeją o 5-6 proc., czemu towarzyszą najwyższe na GPW obroty. Zobacz także Odwraca się więc zanotowany wczoraj spadek kursu będący […]

BNP Paribas: w przyszłym roku PKB Polski wzrośnie o 3 proc.

W przyszłym roku Polskę czeka ożywienie aktywności gospodarczej, a PKB wzrośnie o 3 proc. – prognozują ekonomiści banku BNP Paribas. Ich zdaniem motorem wzrostu będą wydatki konsumpcyjne gospodarstw domowych wspierane przez rosnące realne wynagrodzenia, niższe […]

Jak sztuczna inteligencja zmieni rekrutacje

Pozyskanie kompetentnych pracowników to dla firm priorytet, jednak prowadzone przez działy HR procesy rekrutacyjne często są bardzo czasochłonne. Według ekspertów zajmują średnio od jednego do dwóch miesięcy, a do tego dochodzi wprowadzenie nowej osoby na […]