Robyg zredukował sprzedaż o połowę

W minionym roku spółki deweloperskie sprzedały o 35 proc. mniej mieszkań niż w 2021 r. – podaje RynekPierwotny.pl. 50-procentowy spadek zaliczył Robyg, który w 2022 r. zbył 2 144 lokale.

– Rok 2022 był dużym wyzwaniem ze względu na inflację, szybko rosnące ceny, wyższe koszty oraz wojnę w Ukrainie. Jednak założyliśmy sobie ambitny cel sprzedaży ponad 2 tys. mieszkań i zrealizowaliśmy go z nadwyżką – mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Robyg.

Jego zdaniem w 2023 r. sprzedaż powinna ustabilizować się na poziomie notowanym w poprzednich latach, a więc ok. 2,4-2,5 tys. mieszkań.

– Kolejne lata i ewentualny powrót do poziomu sprzedaży z 2021 r., czyli ponad 4 tys. mieszkań, będą zależeć od sytuacji na rynku kredytów hipotecznych – mówi Oscar Kazanelson.

Grupa Robyg ma w budowie ponad 4,7 tys. mieszkań. Zarząd dewelopera zapewnia, że wszystkie inwestycje są realizowane zgodnie z harmonogramem.

Niewykluczona ekspansja

Niewykluczona ekspansja

Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Robyg, zapewnia, że deweloper utrzymuje stabilne marże, cały czas szuka nowych gruntów i nie wyklucza wejścia do kolejnych miast.

© ℗

Previous Article

PwC zatrudni kolejne 200 osób

Next Article

Fuzja Orlenu i Lotosu. Komisja Europejska zajmuje stanowisko ws. Saudi Aramco i MOL

You might be interested in …

Komentarz po sesji: Tydzień w konsolidacji

Adam Stańczak, analityk DM BOŚ opublikowano: 2023-09-15 18:24 Piątkowe notowania na rynku warszawskim zostały podyktowane przez scenariusz zwykle grany w dni rozliczenia pochodnych. Wygasanie wrześniowej serii kontraktów terminowych na WIG20 spowodowało klasyczny podział handlu na przed […]

Analitycy mBanku wskazali faworytów z GPW

Tańcz, dopóki muzyka gra – radzą analitycy z biura maklerskiego mBanku, którzy w krótkim terminie nie dostrzegają nowych rodzajów ryzyka. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl Sytuacja na giełdzie […]