Reuters: statek ze zbożem uszkodzony na Morzu Czarnym u wybrzeża Ukrainy, najpewniej wybuchła mina morska

PAP

opublikowano: 2023-11-18 09:04

Statek transportujący zboże został nieznacznie uszkodzony na Morzu Czarnym u wybrzeża Ukrainy, prawdopodobnie w wyniku wybuchu miny morskiej – poinformowała agencja Reutera, powołując się na ekspertów i źródło w ukraińskim rządzie.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Jednostka pływająca pod banderą Liberii została uszkodzona na otwartym morzu po opuszczeniu ukraińskiego portu Piwdennyj w czwartek – przekazały źródła. W jednostkę mogła uderzyć dryfująca mina morska – twierdzi źródło w ukraińskim rządzie.

W piątek statek handlowy zmierzał w stronę rumuńskiego portu Konstanca – podał Reuters.

W sierpniu Ukraina uruchomiła “korytarz humanitarny” dla statków zmierzających na rynki Afryki i Azji, by spróbować obejść faktyczną blokadę Morza Czarnego po wycofaniu się w lipcu przez Rosję z umowy zbożowej. W piątek ukraińskie władze poinformowały, że z korytarza skorzystało już 151 statków.

Ukraina, która należy do światowej czołówki eksporterów zbóż, alarmuje, że Rosja atakuje jej infrastrukturę portową i stawia miny morskie.

Umowa zbożowa, zawarta pod auspicjami ONZ i umożliwiająca Ukrainie eksport produktów żywnościowych przez Morze Czarne, obowiązywała od lipca 2022 roku.

Previous Article

Bomby gąbkowe, roboty i czujniki hiperspektralne – nowy sprzęt używany przez Izrael do zwalczania Hamasu

Next Article

Eksperci: komfort użytkowników, szybkość i wygoda płatności elektronicznych to przyszłość e-commerce

You might be interested in …

Turecki eksport ustanowił nowy rekord

Ubiegły rok stał pod znakiem rekordowego eksportu dla tureckiej gospodarki. To jednak jeden z niewielu powodów do optymizmu, dla kraju, który boryka się z ogromną inflacją i spadkiem wartości swojej waluty, informuje Reuters. Moe Zoyari/Bloomberg Zobacz także Prezydent Turcji Tayyip […]

Alior powinien myśleć o przejęciach

Grzegorz Olszewski, prezes Alior Banku: Jesteśmy w trakcie optymalizacji powierzchni biurowych naszych trzech centrali. W Gdańsku zmieniamy siedzibę, istotnie redukując jej metraż. Ponieważ pracujemy w systemie hybrydowym, więc ta sama liczba pracowników potrzebuje mniejszej powierzchni […]