Prezydent na zjeździe “Solidarności“: będę bronił wszystkich ustaleń i zobowiązań zrealizowanych w ostatnich latach

“Co do jednego absolutnie, powtarzam, bo zobowiązywałem się już kilkukrotnie wcześniej – choćby składając swoje prezydenckie ślubowanie – że będę konsekwentnie i spokojnie realizował tę politykę, do której zobowiązywałem się w czasie kolejnych kampanii wyborczych, w porozumieniach podpisywanych przez mnie z +Solidarnością+, w tym, co mogliście państwo oglądać także i w mojej służbie dla Rzeczypospolitej przez ostatnie lata” – powiedział prezydent, który uczestniczył w Spale XXXI Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ „Solidarność”.

“Możecie być państwo pewni, że ja z tej drogi nie zejdę” – zapewnił Andrzej Duda. Mówił, że oznacza to, że będzie bronił tych wszystkich ustaleń i swoich zobowiązań, które zostały przez ostatnie lata zrealizowane i które dzisiaj stanowią część polskiego systemu prawnego. Wymieniał w tym kontekście m.in. program 500 plus, kolejne świadczenia emerytalne, “solidne” waloryzacje emerytur, podwyższanie płacy minimalnej.

“Będziemy z całą pewnością nadal pracowali razem, będę czynił, co w mojej mocy, żeby Rada Dialogu Społecznego jak najlepiej pracowała i żeby była traktowana poważnie, tak jak ja ją poważnie traktowałem przez wszystkie lata swojej prezydentury. Tak jak była do tej pory poważnie traktowana, tak będę czynił wszystko, by była traktowana również i teraz, kiedy mamy nowy rozdział w naszej polityce po wyborach parlamentarnych” – podkreślił również Duda.

Prezydent, nawiązując do ostatnich wyborów parlamentarnych, zwrócił uwagę, że kolejki pod lokalami wyborczymi można było obserwować do późnych godzin nocnych. “Frekwencja była gigantyczna, Polacy się wypowiedzieli, będziemy dalej realizowali konsekwentnie politykę” – powiedział prezydent.

Previous Article

ING: pomimo słabej koniunktury dotychczas nie widzimy sygnałów masowych zwolnień

Next Article

Bank Pekao: można się spodziewać coraz silniejszego wzrostu siły nabywczej konsumenta

You might be interested in …

Złoto staniało po „jastrzębiej” wypowiedzi szefa Fed

Cena złota spadała minimalnie na zamknięciu sesji na giełdzie nowojorskiej po dużo większej zniżce w jej pierwszej części. Inwestorzy oczekiwali w środę na wystąpienie szefa Fed przed komisją Izby Reprezentantów. Jerome Powell zabrzmiał „jastrzębio” mówiąc, że niemal wszyscy wśród […]

Przedsiębiorcy nie widzą światełka w tunelu

Sytuacja ekonomiczna firm jest coraz trudniejsza. Wynik najnowszego Barometru Europejskiego Funduszu Leasingowego (EFL) przygotowanego przez Ecorys nie odbiega od poziomu tego wskaźnika w pierwszych kwartałach poprzednich lat – od 2019 r. odczyty te wskazują na […]