Prezes PSL: chcemy współtworzyć koalicję rządową z KO, Lewicą, Polską2050 i samorządowcami

PAP

opublikowano: 2023-10-23 18:44

Z partiami tzw. paktu senackiego, z Koalicją Obywatelską, z Lewicą, z Polską2050 i z samorządowcami chcemy współtworzyć koalicję rządową i taki mandat uzyskałem do reprezentowania PSL w tych negocjacjach – poinformował prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W poniedziałek po posiedzeniu Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL Kosiniak-Kamysz powiedział dziennikarzom, że jego ugrupowanie jest zdeterminowane, aby “ten rząd powstał jak najszybciej”.

“Z taką też misją pójdziemy do pana prezydenta, żeby nie marnować czasu. Polacy ewidentnie zdecydowali, w którą stronę chcą przekazać władzę i jakie chcą, żeby były realizowane projekty” – zaznaczył prezes Stronnictwa. Jak dodał, dla PSL “bardzo ważne są obszary związane z wsią i rolnictwem”.

Kosiniak-Kamysz poinformował, że PSL chce współtworzyć koalicję rządową z partiami tzw. paktu senackiego – z Koalicją Obywatelską, z Lewicą, z Polską2050 i z samorządowcami.

“Taki mandat uzyskałem do reprezentowania PSL w tych negocjacjach. Wspólnie z przewodniczącym Rady Naczelnej i Prezydium NKW będziemy te sprawy prowadzić. Osobiście w tych sprawach będę uczestniczył” – zapowiedział prezes PSL.

Previous Article

Kurs dolara zniżkuje. Euro się umacnia. Cisza przed burzą?

Next Article

Goldman Sachs zebrał 4 mld USD na fundusz infrastrukturalny

You might be interested in …

Złoto znów po 2000 USD za uncję

Zamieszanie w sektorze bankowym wyraźnie odbija się na rynkach surowcowych. O ile większość surowców i towarów na nim traci, to złoto zyskuje – co nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę status tego kruszcu jako tzw. bezpiecznej przystani na rynkach finansowych. W poprzednim tygodniu cena […]

O czym trzeba pamiętać, otwierając sklep online

E-commerce dynamicznie się rozwija i kusi wielu przedsiębiorców. Niestety, prawa rynku i konkurencji są nieubłagane – zgodnie z nimi nie wszystkie sklepy przetrwają. Zanim więc przedsiębiorca zdecyduje się na otworzenie działalności w internecie, powinien zwrócić […]

Kurs złota spadł poniżej 2000 USD

Notowania złota zakończyły się we wtorek czwartym spadkiem kursu w okresie ostatnich pięciu sesji. Na zamknięciu spadł poniżej psychologicznego wsparcia na poziomie 2000 USD. Notowaniom złota nie sprzyjało umocnienie dolara i wzrost rentowności obligacji skarbowych USA, m.in. po danych […]