PPI eurolandu zgodny z oczekiwaniami

Ceny produkcji sprzedanej spadły w eurolandzie w listopadzie w porównaniu z październikiem zgodnie z oczekiwaniami, informuje Reuters.

Eurostat podał, że ceny produkcji sprzedanej spadły w eurolandzie w listopadzie o 0,9 proc. w porównaniu z październikiem. W ujęciu rocznym rosły o 27,1 proc. wobec 30,8 proc. w październiku.

Miesięczny spadek cen to głównie zasługa taniejącej o 2,2 proc. energii. W ujęciu rocznym jest ona wciąż droższa o 55,7 proc., przyczyniając się najmocniej do wysokiej rocznej inflacji cen produkcji.

© ℗

Podpis: Marek Druś

Previous Article

FED mówi nie obniżkom stóp procentowych

Next Article

Prezes UOKIK: jest postępowanie wyjaśniające ws. rynku cen paliw

You might be interested in …

Lokata w PKO BP może dać 10 proc., ale jest jeden warunek

PKO BP w aplikacji mobilnej dał możliwość ulokowania do 50 tys. zł na półrocznej Lokacie urodzinowej IKO. Odsetki wyniosą 10 proc. w skali roku, jeśli klient spełni jeden z trzech warunków. Do wyboru są: kupno w IKO jednostki uczestnictwa dowolnego funduszu […]

KE nałożyła ponad 376 mln EUR kary na Intela

Bloomberg, MD opublikowano: 2023-09-22 12:21 Komisja Europejska nałożyła 376,36 mln EUR kary na amerykańską spółkę Intel po tym jak europejski trybunał zakwestionował wcześniejszą, rekordową karę wysokości 1,06 mld EUR, informuje Bloomberg. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj […]