Powerdot podpina się do Elocity

Elocity to aplikacja mobilna służąca do wyszukiwania, sprawdzenia dostępnej mocy i dostępności złącz na stacjach ładowania aut elektrycznych. Właściciele aplikacji właśnie podpisali umowę o współpracy ze spółką Powerdot.

– Łatwy dostęp do usługi ładowania, a także otwartość na wszystkich użytkowników aut elektrycznych, to filary strategii Powerdot w Polsce i w Europie. Nie wiążemy osób chcących naładować auto na stacji Powerdot żadnymi umowami czy abonamentami, umożliwiając jednocześnie korzystanie z naszych stacji abonentom innych dostawców usługi ładowania. Wyprzedzając regulacje unijnego programu „Fit for 55”, umożliwiamy różne metody płatności, np. kartą płatniczą na terminalu czy kodem QR – wyjaśnia Grigriy Grigoriev, dyrektor generalny Powerdot w Polsce.

Powerdot nie rozwija własnej aplikacji mobilnej, dąży natomiast do tego, aby jego stacje były łatwo dostępne dla jak największej liczby użytkowników korzystających, na zasadzie roamingu, z różnych aplikacji mobilnych istniejących na rynku.

– Dzięki współpracy z Elocity nasze stacje są widoczne dla użytkowników aplikacji tego dostawcy, z której korzysta 30 tysięcy osób – zauważa Grigoriy Grigoriev.

Obecnie w aplikacji Elocity widocznych jest ok. 700 stacji różnych operatorów.

Za pomocą aplikacji Elocity można nie tylko wyszukać stację ale również uruchomić usługę ładowania, a także dokonać płatności na warunkach obowiązujących użytkowników aplikacji.

– Cieszy nas szybki rozwój infrastruktury ładowania, której operatorzy biorą pod uwagę komfort użytkowników. Mam na myśli zarówno szeroki wachlarz płatności za ładowanie, jak i dużą moc stacji – mówi Michał Baranowski, prezes Elocity.

Powerdot jest firmą o korzeniach portugalskich, działającą w różnych krajach Europy. W sumie ma już ponad 3 tys. punktów ładowania i ponad 8 tys. kolejnych w trakcie budowy. Polska jest dla Powerdot strategicznym rynkiem. Obecnie w naszym kraju w trakcie budowy jest około 800 stacji ładowania, a ponad 50 urządzeń jest już dostępnych dla użytkowników.

Previous Article

Na nowe biurowce trzeba będzie poczekać

Next Article

Ceny polis OC pójdą w górę

You might be interested in …

Coraz więcej firm korzysta z ulgi B+R

Z danych Ministerstwa Finansów (MF) wynika, ulga B+R jest coraz bardziej popularna wśród przedstawicieli biznesu. W 2021 r. po tę zachętę sięgnęło więcej płatników CIT i PIT niż rok wcześniej. Ten wzrost wyniósł ok. 20 […]

Analitycy radzą sprzedać akcje STS Holding w wezwaniu

opublikowano: wczoraj, 25-07-2023, 20:56 Akcje Kamil Zatoński Posłuchaj Mikołaj Stępień, analityk z DM BOŚ, radzi odpowiedzieć na wezwanie Entaina na akcje STS Holding. W notce z 17 lipca specjalista zmienił rekomendację fundamentalną z “kupuj” na “sprzedaj”, ponieważ proponowana […]

Czeskie łowy Enterprise Investors

Polski fundusz PE chce zainwestować za Olzą dziesiątki milionów euro, a pierwszą z kilku akwizycji ma sfinalizować jeszcze w tym roku. Enterprise Investors (EI) to najstarsza i jedna z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. W ciągu 30 lat działalności […]