Polak awansował na stanowisko wiceprezydenta Philip Morris International na Europę Północno-Wschodnią

Michał Mierzejewski awansował na stanowisko jednego z trzech Wiceprezydentów Philip Morris International na Europę. Polak pokieruje regionem obejmującym Polskę, Kraje Bałtyckie, Ukrainę i Mołdawię.

Michał Mierzejewski

Michał Mierzejewski

Dariusz Iwański

Czuję pełen ciężar dodatkowej odpowiedzialności w związku z objęciem nowej roli w tych historycznych czasach, przez które przechodzimy. Jestem również pełen pokory z powodu zaufania, jakim mnie obdarzono, i wiem, że od Rygi po Kijów, od Warszawy po Tallin i Wilno mamy najlepsze zespoły, które są gwarantem, że we wszystkich tych krajach utrzymamy tempo transformacji w celu pozostawienia za sobą biznesu papierosowego, poprzez udostępnienie dorosłym palaczom alternatywnych produktów bezdymnych – powiedział Michał Mierzejewski, Wiceprezydent Philip Morris International na Europę Północno-Wschodnią.

Michał Mierzejewski z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją karierę w Philip Morris rozpoczął w 2004 roku. Od 2008 roku był Członkiem Zarządu oraz Dyrektorem ds. Korporacyjnych. Z kolei od 2013 roku odpowiadał również za Kraje Bałtyckie (Litwa, Łotwa i Estonia). Przez ostatnie lata z sukcesami pełnił rolę Prezesa oraz Dyrektora Zarządzającego w Polsce oraz Krajach Bałtyckich, przewodząc bezdymnej transformacji firmy oraz zapewniając stały wzrost biznesu w całym klastrze. Dobrym tego przykładem są m.in. wyniki osiągnięte w roku 2022 na rynku litewskim, gdzie udział wyrobów tytoniowych do podgrzewania jest największy wśród krajów regionu (27 proc.), a w samym Wilnie kształtuje się na poziomie 38 proc. Do 2025 roku połowa globalnych przychodów firmy ma pochodzić z produktów o potencjalnie mniejszej szkodliwości niż papierosy, czyli z tzw. produktów bezdymnych, które nie są wolne od ryzyka, jednak stanowią lepszą alternatywę dla pełnoletnich osób palących niż kontynuowanie palenia.

© ℗

Podpis: ON, Biuro Prasowe Philip Morris w Polsce

Previous Article

Stopy procentowe na Islandii znowu w górę

Next Article

Pekao dało 9 proc. na lokacie z funduszem

You might be interested in …

Rosną zapasy ropy w Chinach

W grudniu Chiny znacząco przyspieszyły magazynowanie zapasów ropy, korzystając m.in. ze spadku notowań surowca i chcąc zabezpieczyć gospodarkę w perspektywie jest większego otwarcia i ożywienia po odejściu do restrykcyjnej polityki Covid-19, informuje Reuters. Andrey Rudakov/Bloomberg Oficjalne dane wskazują, że w ostatnim […]

Kantrowitz: to będzie kolejny rok dwucyfrowego spadku S&P500

Michael Kantrowitz z Piper Sandler & Co., trzeci w ubiegłorocznym rankingu Institutional Investor, jest przekonany, że inwestorzy oczekujący wyraźnego odbicia S&P500 po przecenie w zeszłym roku, rozczarują się, informuje Bloomberg. Kantrowitz prognozuje, że S&P500 spadnie w 2023 roku o 16 […]