PKN Orlen obniżył ceny hurtowe benzyny i oleju napędowego

Polski Koncern Naftowy Orlen obniżył w sobotę ceny hurtowe benzyny i oleju napędowego – wynika z cennika hurtowego zamieszczonego na stronie koncernu.

Daniel Dmitriew / Forum

Od 1 stycznia 2023 r. wzrosną akcyza i opłata paliwowa (odpowiednio o ok. 14 gr/l benzyny i o 10 gr/l diesla), a stawka podatku VAT powróci do poziomu sprzed tarczy antyinflacyjnej – 23 proc. z 8 proc.

Cena jednego metra sześciennego benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 spadła do 5 tys. 245 zł w sobotę z 5 tys. 936 zł w piątek.

Z kolei cena oleju napędowego Ekodiesel została obniżona do 6 tys. 57 zł w sobotę z 6 tys. 895 zł w piątek. Cena oleju napędowego Arktycznego 2 spadła do 6 tys. 412 zł w sobotę z 7 tys. 250 zł notowanych w piątek za metr sześcienny.

Na stronie PKN Orlen podano też, że cena benzyny bezołowiowej Super Plus 98 została obniżona do 5 tys. 543 zł za metr sześcienny w sobotę z 6 tys. 265 zł w piątek.

© ℗

Previous Article

Jak przygotować plan zmian w firmie

Next Article

Putin wydał dekret zezwalający odbiorcom zagranicznym na opłacenie w walucie długów za gaz

You might be interested in …

Ropa poddała się korekcie

Pierwszy raz od trzech sesji spadła wycena kontraktów terminowych na ropę. Podaż przycisnęła po informacji o planowanym na ten rok uwolnieniu części rezerw strategicznych przez amerykański rząd. fot. REUTERS/Amit Dave/Forum Departament Energii zamierza w bieżącym roku oddać na rynek 26 […]

Przeładunek rosyjskiej ropy Urals na morzu niemal ustał

Odgrywający w ostatnim czasie kluczowe znaczenie dla kontynuacji eksportu przeładunek rosyjskiej ropy Urals na morzu niemal ustał w tym miesiącu, donosi Bloomberg. Agencja ustaliła, że jak dotąd w lipcu był tylko jeden przeładunek ze statku na statek flagowej […]

Ropa odreagowuje zejście do trzymiesięcznego dołka

Eksperci podkreślają, że większość wskaźników sugeruje, że rynek ropy jest w najsłabszej kondycji od końca czerwca, zanim Arabia Saudyjska i jej partnerzy z aliansu OPEC+ (przede wszystkim Rosja) ograniczyli produkcję ropy o ponad 1 mln […]