PGNiG ostrzega przed fake newsami. “Temat eksponuje Donald Tusk”

PGNiG o dezinformacji ws. gdańskiej pizzerii

— Od rana anonimowe konta rozsiewają fejki nt gdańskiej pizzerii, która otrzymała rachunek za gaz w wys. 72 tys. zł rzekomo za 1 miesiąc — napisano na profilu PGNiG Obrót detaliczny na Twitterze. — Teraz temat eksponuje Donald Tusk. A teraz fakty: rachunek, jaki otrzymała pizzeria, został wystawiony za okres… 2 LAT (od 19.01.2021) — wyjaśniono.

— Prosimy nie rozsiewać dezinformacji — apeluje PGNiG.

Tusk: Zamieńmy tę naszą złość na siłę

Do kwestii upadającej gdańskiej pizzerii odniósł się w swoim środowym nagraniu przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

— Czytamy, że padają kolejne polskie firmy. Popularna gdańska pizzeria New Port znika ze względu na ceny gazu, które ją dobiły — informuje Tusk.

— Mieli dopłacić 72 tys. zł, ale wtedy jedna porcja frytek u nich musiałaby kosztować 30 zł, a jedna pizza co najmniej 40 zł — powiedział lider Platformy Obywatelskiej. Właścicielka wspomnianej przez niego restauracji opublikowała na Facebooku zdjęcie swojej dopłaty za gaz, którego cena w minionym roku wzrosła dla niej aż siedmiokrotnie.

— Jesteście wściekli? Więc zamieńmy tę naszą złość na siłę – i zmieciemy tę władzę razem z jej bandyckimi cenami — powiedział Donald Tusk.

“Takie ceny rujnują tysiące polskich przedsiębiorców”

Na wpis PGNiG odpowiedziała Platforma Obywatelska.

— Przewodniczący Donald Tusk wyraźnie powiedział o dodatkowej dopłacie, nie o rachunku za miesiąc. Dziękujemy za potwierdzenie autentyczności rachunku. To są fakty. Takie ceny rujnują tysiące polskich przedsiębiorców — napisano.

RB

Czytaj dalej:

Previous Article

Wzrosty w USA pomimo

Next Article

Mieszkańcy dużego miasta mocno ucierpią. Brakuje pieniędzy, szykują się podwyżki

You might be interested in …

Klasyka neoimperializmu/neokolonializmu < Szewko

[embedded content] Drobny przykład w obszarze handlu rowerami elektrycznymi: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rowery-elektryczne-sa-za-drogie-Ekspert-Potrzebne-sa-doplaty-8553077.html A teraz – dlaczego rowery elektryczne są za drogie: https://youtu.be/rMYnpSczRXI Ktoś powie, że chodzi o wymuszenie europejskiej produkcji rowerów elektrycznych? – Ale tak to nie […]