Pekao SA: zakończono subskrypcję euroobligacji o wartości 500 mln EUR

PAP

opublikowano: 2023-11-16 20:48

Bank Pekao SA 16 listopada br. zakończył subskrypcję zielonych euroobligacji nieuprzywilejowanych senioralnych o łącznej wartości nominalnej 500 mln euro z terminem wykupu w listopadzie 2027 r. – poinformował bank w czwartkowym komunikacie.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Bank Pekao SA poinformował w czwartkowym komunikacie, że 16 listopada br. zakończył subskrypcję zielonych euroobligacji nieuprzywilejowanych senioralnych (Senior Non-Preferred) z terminem wykupu w listopadzie 2027 r. Przekazano, iż euroobligacje “zostaną wyemitowane przez Bank w ramach programu emisji średnioterminowych euroobligacji +Program EMTN+”.

Euroobligacje mają zostać dopuszczone do obrotu na Rynku Regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Luksemburgu oraz Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i notowane na Oficjalnej Liście Giełdy Papierów Wartościowych w Luksemburgu.

Wskazano, iż liczba euroobligacji objętych subskrypcją wynosi 500 tys. sztuk o łącznej wartości nominalnej 500 mln euro. Stopa redukcji wyniosła 66,77 proc. Cena, po jakiej euroobligacje będą obejmowane, to 99,68 proc. wartości nominalnej. Marża będąca podstawą ustalenia stopy procentowej wynosi 240 punktów bazowych. Euroobligacje mają zostać wyemitowane na okres 4 lat z możliwością ich wcześniejszego wykupu przez bank po trzech latach od emisji.

“Przewidywaną datą emisji Euroobligacji jest 23 listopada 2023 r.” – podkreślono.

Previous Article

Nastroje amerykańskich budowniczych domów najsłabsze w tym roku

Next Article

Mocna przecena ropy. Surowiec najtańszy od lipca

You might be interested in …

Europa nadrabia dystans

Początek roku przyniósł solidne odbicie europejskich parkietów. Trzecia z kolei sesja zapowiada się na przeszło 1% plusie w przypadku niemieckiego Daxa, który wychodzi powyżej 14400 pkt. Lepsze zachowanie europejskich parkietów wspierane jest przez cofnięcie eurodolara, które zwiększa konkurencyjność […]

Motobranża: norma Euro 7 nie ma sensu

Zaproponowany przez Komisję Europejską kształt normy Euro 7 (mającej zacząć obowiązywać od 2025 r.) nie zapewnia zadowalających proporcji między nakładami inwestycyjnymi jakie wymusi, a realną redukcją szkodliwego wpływu aut spalinowych na na środowisko – grzmi […]