PayTel się wzmacnia

PayTel specjalizuje się w płatnościach bezgotówkowych, dokonywanych za pomocą kart płatniczych i płatnościach mobilnych oraz zarządzaniem siecią terminali POS. Spółka, która ma ok. 7 proc. udziałów w rynku terminali płatniczych w Polsce, wprowadziła na rynek m.in. pionierską aplikację typu SoftPOS oraz usługę polegającą na integracji terminali płatniczych z kasami fiskalnymi.

Portugalska grupa SIBS w czerwcu 2021 r. nabyła od Compa ostatnią transzę akcji PayTela kończąc tym samym etap trzyletniego procesu inwestycyjnego.

Choć SIBS deklaruje, że szuka w Polsce okazji inwestycyjnych głównie wśród agentów rozliczeniowych, to wygląda na to, że nie nie rezygnuje także z przejęć innych podmiotów, które umożliwią mu zwiększenie skali i pozyskanie nowych partnerów biznesowych.

Spółki Kar-Tel I i Kar-Tel II, których przejęcia sfinalizował właśnie PayTel, specjalizują się w świadczeniu usług dodanych oraz dostarczaniu produktów w punktach sprzedaży z wykorzystaniem terminali płatniczych jak doładowania telefonów, czy płatności za rachunki. Ich przychody za 2022 r. przekroczyły 220 mln zł. Realizują projekty i dostarczają usługi dla takich marek, jak m.in. InPost, Żabka, czy Orange.

PayTel będzie korzystać z partnerstw nawiązanych przez Kar-Tel i poszerzy zakres rozwiązań płatniczych oraz usług dodatkowych.

– Nasza wspólna oferta to kompletna propozycja dla klientów indywidualnych oraz sieciowych. W jej skład wchodzą zarówno rozwiązania z zakresu e-commerce, aplikacje typu softPOS, jak i produkty systemowe dla sieci handlowych Będziemy je dalej rozwijać – mówi Adam Tencza, członek zarządu PayTela.

Właściciel PayTela działa w ponad 20 krajach na trzech kontynentach. Specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań płatniczych przetwarzając ponad 8 mld transakcji rocznie oraz usług doradczych dla instytucji finansowych i firm.

Previous Article

GPW – czy można liczyć na wzrost w listopadzie i grudniu?

Next Article

Ropa odbiła po czterech spadkowych sesjach

You might be interested in …

VeloMarket chwali się wzrostem

Pół roku temu VeloBank (utworzony na bazie Getin Noble Banku po jego przejęciu przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny) uruchomił VeloMarket – “zielony” rynek internetowy. Jest zarówno e-sklepem, jak i platformą edukacyjną, która oferuje artykuły związane z […]

Cena ropy przerwała serię wzrostów

Ropa staniała pierwszy raz od pięciu sesji do czego przyczyniły się dane o zapasach surowca w USA oraz podwyżka stóp przez Fed. Energy Information Administration ogłosiła w środę, że zapasy ropy w USA zmniejszyły się o 600 tys. baryłek […]