Orlen stoi przed wielkim wyzwaniem. Chodzi o przyszłość całej Grupy

Obajtek: Orlen przechodzi mnóstwo zmian

Obajtek przekonuje, że dla “Orlenu obecnie najważniejsze są budowanie odporności na zawirowania rynkowe oraz transformacja energetyczna”.

“Jednym z elementów takiego podejścia jest inwestowanie w nowe technologie, które będą poprawiały naszą pozycję zarówno w kwestii emisyjności, jak i w kwestii bezpieczeństwa energetycznego” – podkreśla.

Obajtek: Transformacja energetyczna jest kluczowa

Wyjaśnia, że “kluczowe będą tutaj planowane inwestycje w morskie farmy wiatrowe oraz dalszy rozwój już prowadzonych projektów, które zapewnią stabilne dostawy energii w regionie, jak onshore czy technologie wodorowe”.

“Stabilna energetyka to podstawa naszej strategii. Ważną jej częścią są SMR, czyli modułowe reaktory atomowe. W przyszłości będą one stanowić dodatkowe źródło zeroemisyjnej generacji energii elektrycznej oraz ciepła i zastąpią stare, wysokoemisyjne bloki w systemie” – czytamy. 

SW

Czytaj dalej:

Previous Article

Umowa z Saudi Aramco. PKN ORLEN reaguje na medialne doniesienia

Next Article

Szalony mecz w Manchesterze! Grad bramek w szlagierze Pucharu Anglii

You might be interested in …

Czy 15-minutowe miasta to dobry pomysł?

Proszę przeczytać ten artykuł. Zwięźle i przystępnie wyjaśnia, o co chodzi z „15-minutowymi miastami”: Mimo że celem pomysłodawcy koncepcji „15-minutowego miasta”, prof. Carlosa Moreno z paryskiego Uniwersytetu Sorbona, było pogodzenie zrównoważonego rozwoju miast z działaniami […]