Od 1 stycznia selektywna zbiórka odpadów budowlanych

Od 1 stycznia 2023 r. odpady budowlane i rozbiórkowe podlegają selektywnej zbiórce w podziale na co najmniej sześć frakcji. Nowe przepisy nie dotyczą jednak gospodarstw domowych i punktów selektywnej zbiórki odpadów.

Od 1 stycznia 2023 roku obowiązują przepisy nowelizacji ustawy o odpadach dotyczące odpadów budowlanych i rozbiórkowych.

Zgodnie z nowym obowiązkiem, od nowego roku odpady budowlane i rozbiórkowe podlegają selektywnej zbiórce w podziale na co najmniej sześć frakcji: drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips, odpady mineralne – w tym beton, cegłę, płytki i materiały ceramiczne oraz kamienie.

Obowiązek selektywnej zbiórki odpadów budowlanych nie dotyczy gospodarstw domowych oraz PSZOK-ów, czyli punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

Przepisy stanowią, że przez odpady budowlane i rozbiórkowe rozumie się odpady powstałe podczas robót budowlanych.

© ℗

Previous Article

Wchodzą w życie przepisy o grupach VAT

Next Article

12:25 mniej niż minutę temu KRD: w 2023 r. będzie więcej dłużników; kredyty dostaną ci, których będzie na to stać W 2023 r. będzie przybywać dłużników, wzrośnie liczba upadłości, na rynku zapanuje większa nieufność, a kredyty dostaną tylko ci, których będzie na to stać – wynika z prognoz KRD. Przyszły rok będzie trudny, ale jego końcówka powinna przynieść poprawę – dodano. czytaj więcej 12:25 mniej niż minutę temu KRD: w 2023 r. będzie więcej dłużników; kredyty dostaną ci, których będzie na to stać W 2023 r. będzie przybywać dłużników, wzrośnie liczba upadłości, na rynku zapanuje większa nieufność, a kredyty dostaną tylko ci, których będzie na to stać – wynika z prognoz KRD. Przyszły rok będ

You might be interested in …

Comarchowi przybędzie zleceń za ponad 100 mln zł

opublikowano: 2023-08-17 12:31 Oferty krakowskiej spółki zostały wybrane jako najkorzystniejsze w przetargach prowadzonych przez ZUS i NFZ. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl NFZ wybrał ofertę Comarch Polska jako najkorzystniejszą […]