Notowania ropy spadają

Ceny ropy spadają we wtorek w niestabilnym handlu, ponieważ ważyły słabe dane dotyczące popytu z Chin i ponure perspektywy gospodarcze – podaje agencja Reutersa.

fot. James MacDonald/Bloomberg

Kontrakty terminowe na ropę Brent spadają o 46 centów, czyli 0,54 proc., docierając do poziomu 85,45 USD za baryłkę. Notowania ropy West Texas Intermediate idą w dół o 38 centów, czyli 0,47 proc., dochodząc do pułapu 79,88 USD.

Chiński rząd podniósł kwoty eksportowe na rafinowane produkty naftowe w pierwszej partii na 2023 rok. Handlowcy przypisywali ten wzrost oczekiwaniom słabego popytu krajowego, ponieważ największy na świecie importer ropy nadal walczył z falami infekcji wirusa COVID-19.

Z dalszych niedźwiedzich wiadomości wynika, że aktywność fabryk w Chinach zmniejszyła się w grudniu, ponieważ rosnąca liczba infekcji wirusem COVID-19 zakłóciła produkcję i wpłynęła na popyt po tym, jak Pekin w dużej mierze zniósł ograniczenia antywirusowe.

Dyrektor zarządzająca MFW Kristalina Georgieva powiedziała w niedzielę, że Stany Zjednoczone, Europa i Chiny – główne motory światowego wzrostu – zwalniają jednocześnie, co sprawia, że rok 2023 będzie trudniejszy niż 2022 dla światowej gospodarki.

Rynek będzie szukał wskazówek z grudniowego posiedzenia Fed w środę. Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o 50 punktów bazowych (pb) w grudniu po czterech kolejnych podwyżkach po 75 pb każda.

© ℗

Podpis: ON, Reuters

Previous Article

KNF: kolejne podmioty na liście ostrzeżeń

Next Article

12:19 minutę temu Carsmile: w 2023 r. wyhamowanie podwyżek cen nowych samochodów 2023 r. powinien przynieść stopniowe wyhamowanie podwyżek cen nowych samochodów – ocenia Carsmile. Według firmy rynek nie akceptuje już ani cen aut średniej klasy, ani kosztów ich finansowania. czytaj więcej 12:19 minutę temu Carsmile: w 2023 r. wyhamowanie podwyżek cen nowych samochodów 2023 r. powinien przynieść stopniowe wyhamowanie podwyżek cen nowych samochodów – ocenia Carsmile. Według firmy rynek nie akceptuje już ani cen aut średniej klasy, ani kosztów ich finansowania. czytaj więcej

You might be interested in …