Niemiecka Federalna Agencja ds. Sieci: do końca zimy nie zabraknie gazu

W Niemczech nie zabraknie gazu, do końca zimy zbiorniki z gazem będą wypełnione w ponad 50 proc. – oznajmił szef Federalnej Agencji ds. Sieci Klaus Mueller. Jednocześnie ostrzegł, że jest jeszcze za wcześnie, by rezygnować z oszczędzania surowca.

Adobe Stock

“Pomimo całej możliwej niepewności, nie spodziewam się, że coś jeszcze mogłoby pójść nie tak (z gazem) podczas tej zimy” – powiedział Mueller w rozmowie z portalem dziennika “Bild”.

Zgodnie z aktualnymi założeniami Agencji, na początku lutego magazyny gazu powinny być zapełnione jeszcze w co najmniej 40 proc. “Nigdy nie mów +nigdy+, ale założenie, że nie zrealizujemy tego celu, jest niemożliwe” – dodał Mueller, przestrzegając jednocześnie przed zaprzestaniem oszczędzania gazu. “Byłoby to nie tylko bardzo kosztowne, ale także niesolidarne” – podkreślił.

Jak poinformowała dpa, trzy miesiące po rozpoczęciu sezonu grzewczego poziom zapełnienia niemieckich magazynów gazu nadal przekracza 90 proc., a przez ostatnie dwa tygodnie magazynowano nawet dodatkowe zasoby gazu.

W czwartek Federalna Agencja ds. Sieci oznajmiła w swoim raporcie sytuacyjnym, że tej zimy niedobór gazu jest “coraz mniej prawdopodobny”. Eksperci zmienili ocenę sytuacji po raz pierwszy od połowy czerwca; wcześniej oceniano ją jako “napiętą”.

© ℗

Previous Article

Wirusolog: najnowszy subwariant Omikronu przenosi się nawet do 40 proc. szybciej

Next Article

Zaskakujący kandydat na trenera reprezentacji Polski. Cezary Kulesza zdradził nazwisko

You might be interested in …

AI przynosi korzyści, ale też ryzyko

Sztuczna inteligencja zwiększa wydajność pracy, ale może też stanowić zagrożenie — uważają liderzy światowego biznesu. W jakich obszarach AI wywołuje niepokój? Przeczytaj artykuł i dowiedz się: jakie podejście do rozwoju AI mają liderzy światowego biznesu […]

Trigon podwyższył cenę docelową dla LPP

Grzegorz Kujawski, analityk Trigon DM utrzymał rekomendację „kupuj” dla LPP, podwyższając jednocześnie cenę docelową akcji do 16250 zł z 14500 zł. Analityk uważa, że LPP dobrze optymalizuje koszty sklepów, które w przeliczeniu na 1 mkw. nie zmieniły się […]

Wakacje kredytowe będą wydłużone

opublikowano: 2023-09-20 10:17 zaktualizowano: 2023-09-20 10:39 Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w Polsacie wydłużenie wakacji kredytowych na cały 2024 r. Skorzystać z nich będą mogły jednak osoby spełniające kryterium dochodowe. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego oraz wielu […]