Niemcy: w przyszłym roku ma zostać wprowadzony polsko-niemiecki młodzieżowy bilet kolejowy

PAP

opublikowano: 2023-11-18 15:02

Niemiecki rząd przeznaczy 5,8 mln euro na wprowadzenie polsko-niemieckiego młodzieżowego biletu kolejowego w 2024 roku – zdecydowała komisja budżetowa na posiedzeniu regulacyjnym. “Podobnie jak w przypadku biletu francusko-niemieckiego, z oferty najprawdopodobniej będą mogli skorzystać młodzi ludzie w wieku od 18 do 27 lat” – pisze portal RND.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Wprowadzenie biletu jest związane z 35. rocznicą upadku Muru Berlińskiego. Podobny program wprowadzono w tym roku dla młodych ludzi w Niemczech i Francji z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatu Elizejskiego między dwoma krajami.

Paula Piechotta (Zieloni), polityk odpowiedzialna za budżet transportowy, przekazała w informacji prasowej: “Potrzebujemy tak samo dobrych i intensywnych relacji z Polską, jak z Francją. Dlatego logiczne jest, że po bilecie francusko-niemieckim uruchamiamy teraz polsko-niemiecki bilet młodzieżowy”.

Polityk podkreśliła, że “wymiana i spójność między Europą Wschodnią i Zachodnią są niezwykle ważne, zwłaszcza w świetle agresji Rosji przeciwko Ukrainie”.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy dokładnie bilet powinien być ważny – pisze portal RND. Cena również musi zostać ustalona we współpracy z Polską. Podobnie jak w przypadku biletu francusko-niemieckiego, z oferty najprawdopodobniej będą mogli skorzystać młodzi ludzie w wieku od 18 do 27 lat.

Previous Article

Bolesna ocena „wyczynów” Polaków. Były kapitan kadry nie gryzł się w język

Next Article

Próba statku kosmicznego SpaceX zakończyła się eksplozją

You might be interested in …

Perspektywy dla niemieckiej gospodarki nadal pozostają słabe

W lipcu doszło do niewielkiego pogorszenia się perspektyw gospodarczych Niemiec. Również oceny obecnej sytuacji okazały się słabsze niż miesiąc wcześniej. Nie są to optymistyczne sygnały przed drugą połową roku, po tym jak pierwsza okazała się zdecydowanie słabsza niż […]

Wejście firmy na rynek zagraniczny: od czego zacząć

Rośnie liczba przedsiębiorców decydujących się na ekspansję zagraniczną. To dobry sposób na dotarcie do szerszej grupy docelowej i wzrost marki w obliczu kurczenia się rynku krajowego. – Właściciele i pracownicy decydujący się na ekspansję zagraniczną […]